21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji nauczycielki języka polskiego ze Szkoły Podstawowej w Ryńsku Izabela Gappa, Gabriela Markowska oraz Marzena Kuczkowska zaproponowały uczniom klas IV-VIII wzięcie udziału w kilku konkursach promujących poprawne używanie języka polskiego. Osoby chętne mogły podjąć wyzwanie i sprawdzić swoje ortograficzne umiejętności, pisząc E-dyktando.

poniedziałek, 08 marzec 2021 00:00

Bezpieczniej z aplikacją STOP COVID

Aplikacja STOP COVID - ProteGO Safe wysyła powiadomienia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Dzięki temu możemy szybciej zareagować, a to oznacza większe bezpieczeństwo. Dzięki niej można też m.in. zapisać się na test bez konieczności kontaktu z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

poniedziałek, 08 marzec 2021 00:00

Święto Kobiet

Z okazji dzisiejszego święta, wszystkim Paniom  wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, pogody ducha, wszelkiej pomyślności, spełnienia pragnień zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Niech każdy dzień będzie przepełniony radością, słońcem i uśmiechem.

Z wyrazami szacunku życzą

Wójt Gminy Ryńsk   Przewodniczący Rady Gminy
Władysław Łukasik   Piotr Piątkowski


 

Uchylenie rozporządzenia ws. zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów chełmińskiego, wąbrzeskiego, toruńskiego i grudziądzkiego

Informujemy, że Wojewoda Kujawsko-Pomorski rozporządzeniem Nr 8/2021 z dnia  5 marca 2021 r. uchylił  rozporządzenia Nr 4/2021 z dnia 26 stycznia 2021r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów chełmińskiego, wąbrzeskiego, toruńskiego i grudziądzkiego.

Emeryci, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego oraz renciści będą mogli więcej dorobić do swojego świadczenia. Od marca wzrosły kwoty limitów, na jakie muszą uważać.

Do 14 marca wydłużono okres dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Przysługuje on m.in. gdy placówka oświatowa dziecka lub dorosłej osoby niepełnosprawnej jest zamknięta, lub działa w ograniczonym zakresie w związku z Covid-19.

piątek, 05 marzec 2021 00:00

ZUS i PFRON razem szkolą online

Już w najbliższą środę, 10 marca w godz. 10 - 11:30 odbędzie się bezpłatne szkolenie online prowadzone przez pracowników bydgoskiego i toruńskiego oddziału ZUS oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Szkolenie adresowane jest do pracodawców, biur rachunkowych, a także osób z niepełnosprawnościami prowadzących własną działalność gospodarczą.

czwartek, 04 marzec 2021 00:00

Od marca emerytury i renty w górę

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął coroczną waloryzację emerytur i rent. W tym roku podwyżka jest przeprowadzana waloryzacją procentową. Emeryci i renciści, których termin płatności przypada na pierwszy dzień miesiąca, już otrzymali zwaloryzowane świadczenie, które jest teraz wyższe o ponad 4 proc.

Strona 1 z 97

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top