Jedynie 38 % uprawnionych Polek zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne. Co roku rak piersi odbiera życie
Zapraszamy do XIX edycji konkursu Piękna Zagroda. Jeśli masz działkę na terenie Gminy Ryńsk, domowy ogród lub ogródek
Wprowadza się zakaz podlewania ogrodów przydomowych, dzialkowych, sadow, upraw i terenów zielonych położonych na
Wój Gminy Ryńsk ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania pn. "Organizacja wydarzeń kulturalnych
Zarząd Dróg Powiatowych w Wąbrzeźnie organizuje w dniu 17 czerwca 2019 r. o godzinie 1700 w świetlicy wiejskiej w
Suczka Miga i cztery szczeniaki to bezpańskie zwierzęta. Prosimy o pomoc w znalezieniu nowych właścicieli dla tych
Energa-Operator informuje, że nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla mieszkanców Myśliwca zasilanych
  • Bezpłatna mammografia w lipcu w Wąbrzeźnie
  • Konkurs „Piękna Zagroda”
  • Uwaga! Zakaz podlewania ogrodów i innych terenów zielonych
  • Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2019 r.
  • Przebudowa drogi powiatowej nr 1717C Czaple - Ryńsk
  • Pomóż znaleźć nowych właścicieli dla bezpańskich szczeniaków
  • Planowane wyłączenie prądu - Myśliwiec
Wirusy komputerowe

Zjawisko, które najbardziej może zaszkodzić przeciętnemu użytkownikowi komputerów, to wirusy komputerowe.
Wirus komputerowy to program, który - tak jak prawdziwy wirus - przyłącza się do innych programów i jest wraz z nimi przenoszony pomiędzy komputerami. W taki sposób rozprzestrzenia się, infekując nowe programy. W sieciach pojawiły się

robal

również tzw. robaki, infekujące kolejne systemy komputerowe. "Robaki" rozmnażają się i przemieszczają same.W latach sześćdziesiątych powstały pierwsze wirusy zwane królikami. Były to programy powielające się i zapełniające system. Obecnie znamy setki odmian i rodzajów wirusów. Stworzonka te mogą powodować różnorodne szkody: zmieniać lub uszkadzać dane, zakłócać komunikację, wyświetlać komunikaty, przechwytywać informacje, spowalniać pracę systemu, zmieniać ustawienia komputera.

Niemasz programu antywirusowego?
Komputer podejrzanie wolno pracuje?
Prawdopodobnie masz wirusy !!!

Sprawdź swój dysk programem antywirusowym online.

nod32

AdwCleaner

adwcleaner

Program jest bardzo małych rozmiarów, po pobraniu nie trzeba go instalować. Wystarczy uruchomić i przeskanować dyski twarde komputera. Jest bardzo dobrym narzędziem, szybko i w miarę skutecznie usunąć oprogramowanie. Usuwa programy typu Adare które próbują zmieniać ustawienia przeglądarek internetowych. Potrafi usunąć wyświetlanie niepożądanych reklam, chroni również przed wykradaniem poufnych danych. Program dosyć często jest aktualizowany, należy pobrać wtedy aktualną wersję. Jeżeli ktoś intensywnie surfuje w Internecie, należy przeskanować tym programem komputer co najmniej kilka razy w tygodniu.

Program antywirusowy produkcji rosyjskiej. W wersji pełnej pracuje bardzo dobrze. Ikona w zasobniku pokazuje na bierząco wszystkie aktualizacje które odbywają sie nawet kilka razy dziennie. Pełne skanowanie trwa bardzo długo, ale dzieki temu jest w stanie wyłapał większość wirusów które inne programy pomijaja. Wersja która jest do pobrania jest programem online, czyli trzeba uruchamiać ją ręcznie.

drweb

Im więcej mówimy o prywatności w Sieci, tym bardziej jesteśmy w niej szpiegowani. Śledzenie użytkowników stało się prawdziwą żyłą złota dla wielu firm.

Wirusy, robaki dystrybuujące zawartość naszych książek adresowych, oprogramowanie spyware pracujące w tle ulubionych aplikacji i wszechobecny spam - to już sieciowa codzienność. Jednak większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jak groźne mogą być keyloggery, niewidoczne programy mogące przechwycić i przekazać do zdalnego komputera informacje związane z wszelką aktywnością użytkownika - prywatną korespondencję, wpisywane znaki z klawiatury, odwiedzane strony, pogadanki z komunikatorów internetowych. Już dziś zbadaj swój komputer i sprawdź czy nie jesteś ofiarą!

Keylogger zainstalowany na komputerze użytkownika nie zdradza żadnych symptomów swojej obecności. Jest w stanie zarejestrować każdą literę wpisywaną z klawiatury, odwiedzoną stronę w Sieci, wedrzeć się do prywatnej korespondencji, podejrzeć rozmowy prowadzone przy pomocy komunikatora internetowego, a to wszystko, włącznie ze zrzutami ekranu, przesłać na zdalny komputer, podczas gdy nieświadoma ofiara kompletnie nie ma pojęcia o tym, co się dzieje. Co gorsza, zarówno komercyjnych jak i w pełni amatorskich odmian keyloggerów, w Internecie długo szukać nie trzeba - są ich całe biblioteki. Każdy z nas może stać się celem ataku. Dlatego też warto wiedzieć, jak się przed 'szpiegowaniem' odpowiednio zabezpieczyć.

Spybot Search & Destroy - opis programu

Bardzo dobry program do wyszukiwania i usuwania komponentów szpiegujących typu spyware, dialerów, keyloggerów itp. Zawiera więcej sygnatur komponentów niż najpopularniejszy Ad-aware dzięki czemu jest skuteczniejszy w ich usuwaniu. Umożliwia archiwizację dokonanych zmian jeżeli przez pomyłkę usuniemy "dobry" komponent. Program wyposażony jest także w zneutralizowanego klienta Cydoor, który zastępuje oryginalny plik, dzięki czemu jego neutralizacja nie powoduje skutku w postaci zablokowania działania programu, który go zawierał. Na duże plusy programu należy zaliczyć interfejs w języku polskim oraz możliwość aktualizacji definicji komponentów przez Internet.

Zaletą programu jest fakt, że sprawdza pamięć podręczna nie tylko Internet Explorera, ale również Netscape'a i Opery. Po zakończeniu skanowania Spybot umożliwia naprawę wykrytych nieprawidłowości (użytkownik może wybrać, które elementy mają zostać zmodyfikowane). Bardzo przydatną funkcją jest wyświetlanie przy każdej pozycji dodatkowych informacji - po kliknięciu myszą pojawi się okienko ze szczegółowym opisem zagrożenia. Interfejs programu został częściowo przetłumaczony na polski.

Pobierz program Spybot Search & Destroy

Czytany 22405 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 01 sierpień 2017 13:08