Rasy agresywne psów - przypomnienie o ważnym obowiązku

Przypominamy, iż hodowla lub utrzymywanie psa rasy agresywnej wymaga pozwolenia wydanego przez wójta właściwego ze względu na planowane miejsce prowadzenia hodowli lub utrzymywania psa.

Obowiązek posiadania pozwolenia na prowadzenie hodowli lub choćby tylko utrzymywanie psa rasy uznawanej za agresywną wynika z ustawy o ochronie zwierząt. Aby zarejestrować psa rasy uznawanej za agresywną, należy złożyć wniosek na formularzu dostępnym w urzędzie gminy (https://bip.gminarynsk.pl/2343/1023/wos-wnioski-do-pobrania.html). Wniosek należy złożyć niezwłocznie po zakupie psa. Do wniosku należy dołączyć metrykę/rodowód psa, świadectwo szczepień psa oraz uiścić opłatę skarbową w kwocie 82 zł.

Przed wydaniem decyzji urzędnicy przeprowadzą wizję lokalną, która ma na celu ocenę warunków, w jakich trzymany jest zgłoszony do rejestracji pies.

Rasy psów uznane za agresywne:

Brak rodowodu nie jest przesłanką zwalniającą z uzyskania zezwolenia na utrzymywanie psa rasy agresywnej.

Rasy agresywne psów

Czytany 552 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 23 listopad 2023 10:01