Zapraszamy na dożynki gminne, które w tym roku odbędą się 25 sierpnia 2018 r. w Ryńsku.  Szczegóły
GABINET NEUROLOGOPEDYCZNY Olszewska Lidia Zaprasza dzieci w wieku 4-8 lat z terenów Gminy Ryńsk na bezpłatne Badania
Energa-Operator informuje, że nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla mieszkanców zasilanych z
W ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo" wąbrzescy strażacy i
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje o nowej funkcjonalności w aplikacji "Regionalny System
Zbliża się okres składania wniosków przez producentów rolnych o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju
Od 1 października 2017 roku obowiązuje niższy wiek emerytalny - 60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn. Dla tych,
  • Zaproszenie do Ryńska na dożynki gminne 2018
  • Bezpłatne badania logopedyczne w Wąbrzeźnie
  • Informacja dla mieszkańców Orzechówka o planowanym wyłączeniu energii elektrycznej
  • Kręci mnie bezpieczeństwo - akcja w Przydworzu
  • Regionalny System Ostrzegania - nowa funkcjonalność w aplikacji
  • Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego
  • Zapytaj eksperta ZUS o swoją emeryturę
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

W województwie kujawsko-pomorskim ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszej gminy może umieszczać na mapie swoje spostrzeżenia dotyczące zaobserwowanych negatywnych zjawisk, które chcieliby przekazać policji. Może także sprawdzić czy w danej okolicy jest bezpiecznie i mieć na to wpływ. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! Logowanie odbywa się poprzez stronę www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl lub http://mapy.geoportal.gov.pl/iMaplite/KMZBPublic.html.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje katalogowane w trzech płaszczyznach:
• informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
• informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
o bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
o w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,
• informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej oraz informacje różnych instytucji. Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
Warto podkreślić, że teraz także Ty, możesz mieć możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować.
Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub korzystać z numerów alarmowych: 112, 997.

ULOTKA KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Czytany 1268 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 13 listopad 2016 20:48