Klub Seniora w Myśliwcu

Loga UE

Nadszedł czas na podsumowanie siedmiu miesięcy działalności Klubu Seniora w Myśliwcu. Klub zaczął funkcjonować w czerwcu 2021 roku i w wyniku przeprowadzonej rekrutacji liczy obecnie dwudziestu uczestników.

Klub Seniora w Myśliwcu cieszy się dużym zainteresowaniem oraz coraz większym zadowoleniem uczestników. Atmosfera jaka tutaj panuje jest pełna szacunku, wzajemnego zrozumienia oraz miło spędzanego wspólnie czasu. Każdy uczestnik swoją osobą wnosi coś wyjątkowego do tego miejsca. W klubie organizowanych jest wiele spotkań i warsztatów. O dobrą formę seniorzy dbają biorąc udział w rozmaitych zajęciach rekreacyjno-ruchowych prowadzonych przez trenera, takich jak np. nordic walking, zabawy ruchowe z chustą animacyjną oraz ćwiczenia gimnastyczne. W programie Klubu nie brakuje również rozwijających zdolności manualne zajęć artystyczno/rękodzielniczych, na których członkowie mogą wykazać się swoim talentem. Uczestnicy mogą skorzystać z doradztwa i wsparcia indywidualnego na spotkaniach z psychologiem. Oprócz cyklicznych zajęć seniorzy każdego dnia wspólnie przygotowują obiady lub inne smakołyki.

Czas spędzany w klubie wypełniają również organizowane spotkania integracyjne z uczestnikami jeszcze trzech klubów seniora funkcjonujących na terenie Gminy Ryńsk: w Nielubiu, w Czystochlebiu oraz w Orzechówku. Seniorzy spędzili wspólnie miły czas na kręgielni „Mango” w Wąbrzeźnie, w Ośrodku Wypoczynkowym w Przydworzu, a także podczas grzybobrania w okolicznym lesie. Uczestnicy mieli okazję poznać się bliżej na wyjazdach kulturalnych do kina i teatru.

Seniorzy wspólnie obchodzą święta okolicznościowe. Zorganizowane zostały m.in. Andrzejki oraz impreza karnawałowa. Uczestnicy sami przygotowują poczęstunek na uroczystości, dzięki puli pieniędzy z projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020. Dnia 17 grudnia 2021 roku w Klubie Seniora w Myśliwcu odbyło się pierwsze spotkanie opłatkowe. Seniorzy wspólnie przygotowali dwanaście potraw wigilijnych, wystrój sali i stołów, dbając o każdy szczegół, tak aby uczynić ten dzień wyjątkowym. Moc życzeń, wspólne kolędowanie, suto zastawiony stół i upominki pod choinką dla każdego uczestnika sprawiły, że świąteczna atmosfera zagościła w najlepsze.

Projekt realizowany jest w ramach części Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 współfinansowanej z Europejskiego Funduszu Społecznego Osi Priorytetowej 9. Solidarne społeczeństwo, Działania 9.3. Rozwój usług zdrowotnych i społecznych, Poddziałania 9.3.2.Rozwój usług społecznych.