Komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Wąbrzeźnie

W związku z intensywnymi opadami śniegu oraz niskimi temperaturami zewnętrznymi Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Wąbrzeźnie, przypomina właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych o spoczywających na nich obowiązkach wynikających z art. 61 ustawy z dnia 07.07.1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2020 r., poz. 1333 z późn. zm.), a w szczególności:

  • o zapewnieniu bezpiecznego użytkowania obiektu w razie wystąpienia czynników zewnętrznych oddziaływających na obiekt związanych z działaniem sił natury, takich jak: silne wiatry bądź intensywne opady deszczu lub śniegu - poprzez usuwanie nadmiaru śniegu/lodu z obiektów budowlanych;
  • o utrzymywaniu i użytkowaniu obiektu, zgodnie z jego zasadami określonymi w art. 5 ust. 1 pkt 1-7 ustawy z dnia 07.07.1994 r. Prawo budowlane, a w szczególności elementów takich jak instalacja gazowa i przewody kominowe (wentylacyjne i spalinowe) - poprzez kontrole instalacji gazowej i przewodów kominowych przez osoby uprawnione (posiadające odpowiednie uprawnienia), a w przypadku nieprawidłowości natychmiast wyłączyć je z użytkowania i dokonać naprawy.
Czytany 332 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 luty 2021 14:01

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top