Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą - Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia

Przypominamy o działającym w naszym regionie telefonie zaufania dla osób dotkniętych przemocą - Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia.

Bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 800 154 030. Wsparcie udzielane jest codziennie (również w dni wolne od pracy) w godzinach od 17 do 21. Po przerwie spowodowanej epidemią powróciły też cykliczne dyżury prawników bezpłatnie udzielających porad ofiarom przemocy.

- Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia to nie tylko udzielanie porad telefonicznych, ale również spotkania osobiste czy porady za pomocą poczty elektronicznej. Istnieje także możliwość umówienia się na spotkanie z prawnikiem lub psychologiem w Toruniu - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Prowadzone przez Urząd Marszałkowski Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy, które sprawuje merytoryczny nadzór nad Kujawsko-Pomorską Niebieską Linią (Telefoniczne Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie) udziela bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej ofiarom przemocy, pomaga rozwiązywać problemy związane uzależnieniem od alkoholu, narkotyków i hazardu. Pracownicy biura służą pomocą w sprawach dotyczących wykonywania władzy rodzicielskiej, ustalania osobistych kontaktów z dzieckiem i alimentacją. Podejmują interwencje w instytucjach, z którymi muszą kontaktować się pokrzywdzeni, prowadzą mediacje między stronami konfliktów. W uzasadnionych przypadkach biuro zapewnia zastępstwo procesowe. Podejmuje również kampanie społeczne i akcje medialne. Prowadzi szkolenia dla zespołów interdyscyplinarnych i innych osób pracujących w pierwszym kontakcie z osobami doświadczającymi przemocy, a także szkolenia dla osób pracujących nad korekcją postaw sprawców przemocy w rodzinie.

Bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 800 154 030,  lub kontaktując się za pomocą poczty elektronicznej: adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Prawnicy Biura Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy pełnią dyżury prawne nie tylko w siedzibie biura mieszczącej się przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w Toruniu, ale także w kilku miastach województwa. Są to: Bydgoszcz, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław, Brodnica oraz Chełmno. Więcej informacji tutaj.

 

Źródło: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/35876-telefon-zaufania-dla-dotknietych-przemoca

 

Czytany 255 razy Ostatnio zmieniany piątek, 12 czerwiec 2020 09:59

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top