Grudziądzki szpital został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny

Grudziądzki szpital został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny. W placówce trwa relokacja pacjentów.

Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu informuje:

Po decyzji Wojewody Kujawsko-Pomorskiego o rozpoczęciu przygotowań do przekształcenia grudziądzkiego szpitala w jednoimienny zakaźny w naszej placówce rozpoczęła się relokacja pacjentów. Zdecydowana większość, po wcześniejszym badaniu, została wypisana do domu. Pacjenci, których stan będzie na to pozwalał, są transportowani do innych szpitali na terenie województwa.

Osoby, których stan zdrowia nie pozwoli na transport do innych placówek przeniesione zostaną do budynku „O”. Budynek ten został przeznaczony dla pacjentów niezarażonych. W dalszym ciągu szpital jest zamknięty dla odwiedzających.

Jak informowaliśmy wcześniej, od poniedziałku 16 marca wszyscy pacjenci, w tym osoby kierujące się do POZ-tu oraz poradni specjalistycznych, przechodzą wywiad epidemiologiczny oraz pomiar temperatury ciała w miejscach wytyczonych przed wejściem do szpitala. Osoby, które zostaną uznane za niepodejrzane o zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, otrzymają dokument uprawniający do wejścia do poradni specjalistycznych, laboratoriów, pracowni obrazowych, POZ-tu, budynku „O” lub kompleksu dziecięcego.

Osoby, u których stwierdzone zostanie podejrzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, będą oczekiwały na wynik badania w kierunku zakażenia w budynku „M” lub zostaną odesłane na kwarantannę domową. Pacjenci zgłaszający się do ambulatorium chemioterapii podlegają weryfikacji telefonicznej.

Laboratorium Analityczne przyjmuje pacjentów tylko w pilnych przypadkach. W razie pytań zalecamy kontakt telefoniczny pod numerem 56 641 45 85 lub 56 641 45 81. Odbiór wyników należy ustalić telefonicznie tel. 56 641 45 89. Rejestracja do Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej będzie odbywać się drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 56 641 46 19, 56 641 45 99, 56 641 46 09. Odbiór wyników należy ustalić telefonicznie 56 641 46 09.

Od wtorku 17 marca wszystkie planowe badania obrazowe (RTG, MRI, TK, USG) zostały przesunięte na późniejsze terminy. Od tego dnia wykonywane są tylko badania pilne.

Źródło: grudziadz.pl

Czytany 620 razy Ostatnio zmieniany piątek, 20 marzec 2020 07:31

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top