piątek, 24 marzec 2023 00:00

Budowa oczyszczalni ścieków przy szkole w Zieleniu

(0 głosów)

Tablica informacyjna oczyszczalnia ścieków w Zieleniu

24 marca 2023 roku podpisano umowę z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego o przyznanie pomocy na operacje typu „Gospodarka wodno-ściekowa”, w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla zadania pn. „Przebudowa sieci wodociągowej w Ryńsku i Zieleniu oraz budowa oczyszczalni ścieków przy szkole w Zieleniu”.

W wyniku realizacji operacji osiągnięty zostanie następujący cel: Poprawa warunków życia mieszkańców gminy Ryńsk poprzez przebudowę sieci wodociągowej w Ryńsku i Zieleniu oraz budowę oczyszczalni ścieków przy szkole w Zieleniu.

Aktualizacja z dnia 12 czerwca 2023 r.:

W dniu dzisiejszym, tj. 12 czerwca 2023 r. Wójt Gminy Ryńsk podpisał umowę z Wykonawcą - Panem Michałem Fiszerem – Prezesem Firmy FISZER Sp. z o.o. z Brodnicy na przebudowę sieci wodociągowej oraz umowę na budowę oczyszczalni ścieków przy szkole w Zieleniu. Umowy realizowane są w ramach operacji pn. „Przebudowa sieci wodociągowej w Ryńsku i Zieleniu oraz budowa oczyszczalni ścieków przy szkole w Zieleniu”. Przedmiotem umów jest zaprojektowanie i przebudowanie sieci wodociągowej w miejscowości Ryńsk o długości ok. 2700 m oraz Zieleń o długości ok. 1850 m wraz z przepięciem przyłączy do istniejących budynków oraz zaprojektowanie i wybudowanie oczyszczalni ścieków przy szkole w Zieleniu o przepustowości 5 m3/d (do 25 RLM) z tarczowym złożem obrotowym.

Podpisanie umowy na budowę oczyszczalni ścieków w Zieleniu 1Podpisanie umowy na budowę oczyszczalni ścieków w Zieleniu 2

Aktualizacja z dnia 30 czerwca 2023 r.:

Trwa opracowywanie dokumentacji projektowej dla budowy oczyszczalni ścieków przy szkole w Zieleniu w celu uzyskania zezwolenia na realizację przedmiotowego zadania, które zapewni mieszkańcom poprawę warunków życia. Dnia 27 czerwca 2023 r. zaakceptowano przedstawioną koncepcję projektową wraz z planem zagospodarowania terenu.

Aktualizacja z dnia 26 października 2023 r.:

26 października 2023 roku uzyskano prawomocność zgłoszenia budowy oczyszczalni ścieków przy szkole w Zieleniu realizowanej w ramach zadania pn. „Przebudowa sieci wodociągowej w Ryńsku i Zieleniu oraz budowa oczyszczalni ścieków przy szkole w Zieleniu”, co pozwoli niebawem rozpocząć roboty budowlane w terenie.

Aktualizacja z dnia 14 listopada 2023 r.:

Trwają roboty w zakresie budowy oczyszczalni ścieków przy szkole w Zieleniu. Zamontowano zbiornik ze złożem obrotowym.

Budowa oczyszczalni w Zieleniu 3Budowa oczyszczalni w Zieleniu 4Budowa oczyszczalni w Zieleniu 5

Aktualizacja z dnia 15 grudnia 2023 r.

12 grudnia 2023 roku zakończono budowę oczyszczalni ścieków przy szkole w Zieleniu, realizowaną w ramach zadania pn. „Przebudowa sieci wodociągowej w Ryńsku i Zieleniu oraz budowa oczyszczalni ścieków przy szkole w Zieleniu”, a 15 grudnia 2023 roku podpisano protokół odbioru końcowego.

Budowa oczyszczalni w Zieleniu 6Budowa oczyszczalni w Zieleniu 7Budowa oczyszczalni w Zieleniu 8