Laureaci konkursu ZUS odebrali nagrody

Laureaci ogólnopolskiego konkursu „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?” otrzymali nagrody. Wśród zwycięzców znaleźli się m.in. uczniowie dwóch szkół z naszego regionu.

Do konkursu „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku” zgłosiło się blisko 3 tysiące uczniów i studentów z całej Polski. Młodzież wykazała się dużą kreatywnością i wiedzą przygotowując turniejowe prace. Uczniowie i studenci prezentując filmy, plakaty i komiksy pokazali, że korzystanie z konta bankowego i bankowości elektronicznej jest bardzo proste. Wśród zwycięzców znaleźli się m.in. uczniowie dwóch szkół z naszego regionu - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

28 marca w Specjalnej Szkole Branżowej I stopnia w Inowrocławiu oraz w Szkole Podstawowej w Janikowie odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu. Dyrektor oddziału ZUS w Bydgoszczy Mariusz Jaroniewski podziękował finalistom za udział w konkursie i przekazał im karty podarunkowe Empiku, pamiątkowe dyplomy oraz upominki promujące ubezpieczenia społeczne. Nagrody, a także ciepłe słowa skierowane do zwycięzców rozpromieniły ich twarze.

Film, który wykonali Aleksandra Kryszak, Kacper Wudarski i Fabian Michalski ze Specjalnej Szkoły Branżowej I stopnia w ZS im. M.Kotańskiego w Inowrocławiu, odniósł sukces i zagwarantował całej trójce pierwsze miejsce w etapie centralnym w grupie szkół ponadpodstawowych (link do filmu). Przygotowanie filmu nie sprawiło im wiele trudności. Jak sami mówią: „Zdobyliśmy bardzo dużą wiedzę z lekcji przedsiębiorczości z panią Grażyną Stefańską oraz przez projekt – eTwinning”.

Wśród zwycięzców znaleźli się także Eliza Ziętara ze Szkoły Podstawowej w Janikowie, która zajęła III miejsce wśród klas IV-VI w kategorii plakat, oraz Paweł Frąckowiak z tej samej szkoły, który otrzymał wyróżnienie za przygotowanie konkursowego filmu (link do filmu).

Jak mówi Eliza Ziętara: „Pomysł na wykonanie plakatu powstał dlatego, że moja babcia niespecjalnie umiała korzystać z internetu i komputera, nie miała też konta w banku. Chciałam w ten sposób przekonać babcię do jego założenia i korzystania z bankowości elektronicznej. Widząc moją pracę, babcia powiedziała, że się postara. Dziś konto w banku już ma”.

- Wykonanie filmu zajęło mi tylko godzinę. Najtrudniej było zacząć, potem poszło już z górki – mówi Paweł Frąckowiak.

Krystyna Wesołowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Janikowie nie kryje zadowolenia z uczniów szkoły i zapewnia, że jej podopieczni chętnie wezmą udział w innych konkursach organizowanych przez ZUS. Jak mówi: „Jestem bardzo dumna. Ogólnopolski konkurs dla naszej szkoły to jest już duży sukces” i dodaje „Sukcesy innych uczniów powodują, że inni też nabierają chęci do wzięcia udziału w tych konkursach”.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Listę laureatów i ich prace publikujemy na stronie https://www.zus.pl/o-zus/o-nas/kampania-bezpieczny-zdrowy-bezgotowkowy-/wyniki-konkursu-jak-zachecic-babcie-lub-dziadka-do-zlozenia-konta-w-banku-.

Krystyna Michałek
regionalny rzecznik prasowy ZUS
w województwie kujawsko-pomorskim

Czytany 279 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 kwiecień 2022 09:38

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top