Gmina Ryńsk otrzymała laptopy dla uczniów IV klas

Laptopy zamówione w ramach projektu „Laptop dla ucznia” dotarły już do szkół i zostaną przekazane czwartoklasistom.

Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań.

W szkołach trwa już przygotowywanie umów, po dokonaniu niezbędnych formalności będzie można odbierać laptopy. O terminach odbioru sprzętu rodzice/opiekunowie zostaną poinformowani przez dyrektorów szkół poprzez dziennik elektroniczny.

Czytany 552 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 październik 2023 09:35