Letnie kino plenerowe w Gminie Ryńsk

Projekcje filmów odbyły się w Nielubiu, Wroniu, Zieleniu, Ryńsku i Myśliwcu. Łącznie zostało wyświetlonych 10 filmów. Seanse dla dzieci odbywały się o godz. 20.00, były to: Wakacje Mikołajka, Wyrolowani, W 80 dni dookoła świata, Jak zostałem Samurajem, Kurozając i zagadka Chomika Ciemności. Natomiast filmy dla dorosłych odbywały się o godz. 21.45. W tym czasie wyświetlane były filmy:  Taśmy Watykanu, Druga Połowa, Gotowi na wszystko. Exterminator, Zupa nic oraz Bejbis.

Repertuar oraz taka forma spędzania wolnego czasu bardzo spodobała się uczestnikom spotkania w plenerze. Organizatorzy w poszczególnych miejscowościach zadbali o uczestników zapewniając im smaczne przekąski oraz napoje. Wszystkie seanse były darmowe, łącznie we wszystkich seansach uczestniczyło około 450 osób. Była to sposobność na integrację mieszkańców, spotkania ze znajomymi, wspólne rozmowy oraz przyjemność oglądania ciekawych filmów na dużym ekranie pod gołym niebem.

Projekcje filmów w ramach kina plenerowego objęte były projektem prowadzonym przez Lokalną Grupę Działania Ziemia Wąbrzeska pn. „Kulturalnie, zdrowo i sportowo – cykl działań aktywizujących na Ziemi Wąbrzeskiej”, który realizowany jest w ramach Osi priorytetowej 11. Rozwój lokalny kierowany przez społeczność Działania 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Koncowe filmy plener 01 Koncowe filmy plener 02 Koncowe filmy plener 03
Koncowe filmy plener 04 Koncowe filmy plener 05 Koncowe filmy plener 06