Coraz mniej czasu pozostało mikroprzedsiębiorcom na przesłanie pierwszego JPK_VAT (do 26 lutego). Aby mieć pewność
Podziel się kroplą krwi! Wszystkich chętnych zapraszamy do oddawania krwi oraz do zostania Honorowym Dawcą Krwi.
Wszyscy podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K pierwszy Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT
Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w
Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość bezpłatnego korzystania przez mieszkańców Gminy Ryńsk z lodowiska w
Szanowni Państwo Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu serdecznie zaprasza Mamy i Ojców do
Szanowni Rolnicy,  w związku z dużą ilością opadów atmosferycznych w drugiej połowie 2017 r.  powodujących
  • Podpisz i wyślij JPK_VAT z Profilem Zaufanym
  • Zaproszenie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Wąbrzeźnie
  • Trwa kampania informacyjno-edukacyjna ułatwiająca mikroprzedsiębiorcom złożenie JPK_VAT
  • Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!
  • LODOWISKO W RADZYNIU CHEŁMIŃSKIM
  • DOFINASOWANIE NA ŻŁOBKI I NIANIE
  • Informacja  - szkody w gospodarstwach i uprawach
Narodowe Czytanie „ Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w GBP w Pływaczewie

25 września odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela „ Stanisława Wyspiańskiego w Gminnej Biblioteka Publiczna w Pływaczewie przy współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Wąbrzeźnie, z udziałem gimnazjalistów ze szkół w Zieleniu, Ryńsku oraz Myśliwca.

Narodowe Czytanie jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, które obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie. Zapoczątkował ją Bronisław Komorowski 2012 r.

W postaci znane z pierwszego aktu dramatu wcielili się:
Aleksandra Kurek – Radczyni (dyrektor MiPBP w Wąbrzeźnie), Łukasz Gapiński – Pan Młody (kierownik Wydziału Ochrony Środowiska w Gminie Ryńsk), Grażyna Bobińska - Haneczka (nauczyciel j. polskiego w SP w Zieleniu), Sabina Olszewska – Zosia (instruktor w MiPBP w Wąbrzeźnie), Małgorzata Grzybek – Klimina (starszy kustosz w MiPBP w Wąbrzeźnie), Wojciech Góralski – Kacper (nauczyciel edukacji artystycznej w Gimnazjum w Wąbrzeźnie), Marcin Buchalski – Jasiek (radny wsi Pływaczewo), Paweł Becker – Poeta (nauczyciel historii w SP w Myśliwcu), Aleksandra Góralska – Panna Młoda (studentka filologii polskiej).

NC Wesele 002 NC Wesele 003 NC Wesele 004 NC Wesele 005
NC Wesele 006 NC Wesele 007 NC Wesele 008 NC Wesele 009