Otwarty konkurs ofert na prowadzenie w 2018 r. na terenie Gminy Ryńsk Środowiskowego Domu Samopomocy  typu
Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje hodowców bydła, o możliwości przystąpienia do dobrowolnego programu zwalczania
Od 1997 roku w Polsce obowiązuje ustawa o ochronie zwierząt, która reguluje m.in. zasady postępowania ze zwierzętami
Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica informuje, że od 02.11.2017 do 20.11.2017 roku będzie trwał IV nabór
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Urzędzie Gminy Ryńsk miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród Wójta Gminy
Szkolenie nt: "Wysoce zjadliwa grypa ptaków - sytuacja epizootyczna, zasady bioasekuracji dla gospodarstw utrzymujących
Zgodnie z nowelizacją ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r., poz. 1817), organ
  • Otwarty konkurs ofert
  • Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje
  • Zawody Powiatowe OLD BOYS 2017
  • Zwierzęta domowe - prawa i obowiązki
  • Szansa dla Aktywnych - Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy
  • Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Jaworzu
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Bezpłatne badania kolonoskopowe
  • Informacja dla hodowców drobiu
  • Program Współpracy Gminy Ryńsk z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok

Wiadomości z wybranych działów

• Inwestycje
  • OSP
  • Ochrona środowiska
Wykonano modernizację drogi dojazdowej nr 070246C do gruntów rolnych w Jaworzu na odcinku 1.277 m w technologii nawierzchni bitumicznej realizowanej dwuwarstwowo. Zadanie uzyskało dofinansowanie do długości 0,500 km w kwocie 86.500,00 zł ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego pochodzących z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej.
Zebraliśmy się o godz. 9: 00 rano w sobotę 2 września 2017 roku, aby strażacy, którzy maja więcej niż 40 lat mogli zmierzyć się w sportowej rywalizacji. Przypomnijmy, iż OSP przygotowują pięcioosobowe drużyny, według regulaminu ustalonego przez organizatorów, którymi w tym roku byli wąbrzescy strażacy. Na szczęście wybrano najlepsze miejsce, jakie daje
W dniu 1 czerwca 2015 roku Rada Gminy Wąbrzeźno podjęła Uchwałę Nr X/64/2015 w sprawie Zasad i trybu postępowania w sprawie udzielania oraz rozliczania dotacji na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Wąbrzeźno. - Powyższa uchwała przewiduje udzielanie dotacji ze środków budżetu gminy do budowy
Kolejny sukces Wiktora

Wspaniałe przeżycia zafundował nam uczeń Zespołu Szkół w Zieleniu Wiktor Chmiel, który przeszedł kolejny etap w pierwszej polskiej edycji programu The Voice Kids.
W jury konkursu zasiadły gwiazdy estrady: Edyta Górniak, Tomson i Baron z zespołu Afromental oraz Dawid Kwiatkowski.
Piosenką angielskiego kompozytora i piosenkarza muzyki pop Olly Murs’a pt. “Troblemarker” Wiktor wyśpiewał sobie miejsce w drużynie Edyty Górniak. Wcześniej, w czerwcu 2017 br. Odbyły się eliminacje, gdzie spośród ośmiuset uczestników wyłoniono 90 dzieci w kategorii 7 – 15 lat.
W Warszawie z Wiktorem była Pani Dyrektor Sabina Topij-Brylińska i grupa wsparcia (koleżanki i koledzy) z Zespołu Szkół w Zieleniu.

Wszyscy mieli okazję zobaczyć pracę na planie filmowym, uczestniczyć w wywiadach i charakteryzacji oraz przeżywać emocje związane w występem Wiktora i innych uczestników programu.
Cały wyjazd był profesjonalnie dokumentowany przez przedstawicieli TV Zieleń, którzy mieli niepowtarzalną okazję obserwowania pracy profesjonalistów. Na planie młodzież miała okazję spotkać się twarzą w twarz z takimi gwiazdami telewizji jak Barbara Kurdej-Szatan, Tomasz Kammel czy Adam Zdrójkowski. Udało się również zdobyć kilka autografów i zrobić fajne zdjęcia z gwiazdami telewizji.

Po tej edycji zostało 45 szczęśliwców, którzy przygotowują się do dalszej “bitwy” w połowie grudnia 2017 roku. W sobotnie wieczory program będzie można obejrzeć na antenie TVP 2. To nie pierwsze osiągnięcia Wiktora. W ostatnim czasie było ich naprawdę sporo. Wiosną 2017 roku brał udział w „37 Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie”. Emisja tego Festiwalu odbyła się w TVP ABC.
Z około 250 uczestników w jego kategorii wiekowej znalazł się w finałowej 9 osobowej grupie. W XVI Festiwalu Piosenki Krajów Unii Europejskiej 2017 w Radzyniu Chełmińskim - zajął II miejsce. W WDK w Wąbrzeźnie w edycji konkursu „Rozśpiewane dzieciaki 2017” teksty Jacka Cygana zajął również II miejsce, a w Grudziądzkich Amatorskich Prezentacjach Artystycznych GAPA 2017 - wyróżnienie. W latach 2015-2016 w tym konkursie otrzymał Złotą i Srebrną Statuetkę. Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za ciąg dalszy tej wspaniałej przygody.
Wiktor wraz z rodzicami pragnie serdecznie podziękować Pani Dyrektor oraz Panu Wojtkowi Góralskiemu za przygotowanie a Koleżankom i Kolegom za wsparcie.

Czytany 281 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 wrzesień 2017 07:38