Dzień 26 maja 2017 roku zapisze się złotymi głoskami w historii szkoły w Ryńsku. Tego dnia odbył się finał wojewódzki
Informujemy że na terenie Gminy Ryńsk w najbliższych miesiącach odbędzie się inwentaryzacja wyrobów zawierających
Od 17 czerwca 2017 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące wycinki drzew, zgodnie z którymi nadal nie jest wymagana
W dniu 12 czerwca 2017 roku odbyła się XXXVI Sesja Rady Gminy Ryńsk, której najważniejszym tematem było zatwierdzenie
W okresie od 1 lutego do 19 maja 2017 roku w szkołach podstawowych i gimnazjach zlokalizowanych na terenie Gminy Ryńsk
W dniu 9 czerwca 2017 roku miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Panie ze Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy
Trwają prace związane z budową remizo-świetlicy w Jaworzu w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa budynku świetlicy
Zapraszamy osoby niepracujące, które ukończyły 30 lat, do udziału w projekcie FABRYKA FIRM Oferujemy: - Dotacje na
  • Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ryńsk 2017
  • Złoto dla Ryńska
  • Realizacja programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest
  • Zmiany w wycince drzew
  • Absolutorium dla Wójta Gminy
  • Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego
  • Dzień Matki
  • Przebudowa dróg gminnych relacji Czystochleb - Małe Radowiska
  • Budowa budynku świetlicy z zapleczem w Jaworzu
  • Pieniądze na założenie i prowadzenie własnej firmy

Informacje z wybranych działów:

• Inwestycje
  • OSP
  • Ochrona środowiska
lipiec 07, 2017
0
Dobiegają końca prace związane z realizacją zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych nr 070319C i nr 070320C relacji Czystochleb – Małe Radowiska”
lipiec 12, 2017
0
W dniu 08.07.2017 r. przeprowadzono w miejscowości Ryńsk Gminne Zawody Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Ryńsk, w których wzięło udział
listopad 28, 2016
0
Rezerwat przyrody „Wronie” znajduje się na obszarze gminy Ryńsk. L.p. Nazwa Pow. [ha] Gmina Powiat Opis lokalizacji Forma
Budowa kolektorów słonecznych na terenie Gminy Ryńsk

W związku z ogłoszonym przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego naborem wniosków informujemy, iż Gmina Ryńsk zamierza ubiegać się o dofinansowanie budowy kolektorów słonecznych służących do uzyskania ciepłej wody użytkowej podgrzewanej energią słoneczną w domach mieszkalnych, których właściciele/współwłaściciele są zameldowani na pobyt stały w Gminie Ryńsk.

Poziom dofinansowania inwestycji został określony do 50% kosztów kwalifikowanych Projektu. Urządzenia zakupione i zainstalowane w domach mieszkalnych w ramach Projektu przechodzą na własność właściciela nieruchomości po 5 latach użytkowania. Podatek VAT w Projekcie jest kosztem kwalifikowanym.
Kolektory słoneczne montowane w ramach Projektu nie mogą być wykorzystywane na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej (w tym również działalności rolniczej lub agroturystycznej) i mogą być montowane wyłącznie na budynkach mieszkalnych. Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie proszone są o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa w Projekcie i składania wniosków o przystąpienie do Projektu wraz z oświadczeniem, ankietą i dowodem wpłaty w terminie od 24.01.2017 r. do 31.01.2017 r.
W/w dokumenty dostępne są na stronie internetowej www.gminarynsk.pl oraz w siedzibie Urzędu Gminy, ul. Mickiewicza 21 w Wąbrzeźnie, pok. 104 od 23.01.2017 r.
Każdy zgłaszający udział w projekcie zobowiązany jest dokonać wpłaty kwoty 1.000,00 zł* tytułem: „Zaliczka na kolektory słoneczne” na konto nr:
16 9486 0005 0030 0908 2006 0079. Kopię dowodu wpłaty załączyć należy do wniosku.

Kurenda - nabór kolektory słoneczne

Ankieta OZE