Szanowni Państwo. Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica informuje, że do 30.09.2017 roku trwa III nabór do
Wspaniałe przeżycia zafundował nam uczeń Zespołu Szkół w Zieleniu Wiktor Chmiel, który przeszedł kolejny etap w
9 lipca 2017 roku wystartowaliśmy z VII już edycją Letniej Ligi Piłki Nożnej Gminy Ryńsk. W tym roku wychodząc
Podczas dożynek gminnych, które odbyły się w dniu 26 sierpnia 2017 roku w Zieleniu, ogłoszone zostały wyniki XVII
APEL O POMOC POSZKODOWANYM W NAWAŁNICY
W tym roku Dożynki Gminne obyły się 26 sierpnia 2017 roku w Zieleniu. Uroczystości dożynkowe rozpoczęła uroczysta msza
Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się
Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C. W ciągu dnia, najwyższa
Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica ogłasza nabór uczestników na szkolenia w ramach projektu „Kujawsko Pomorska Akademia
  • Trwa III nabór do projektu „Szansa dla Aktywnych - Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy”.
  • I Bieg Myśliwiecki
  • Kolejny sukces Wiktora
  • VII edycja Letniej Ligi za nami
  • Rozstrzygnięcie konkursu Piękna Zagroda 2017
  • Apel o pomoc poszkodowanym w nawałnicy
  • Dożynki Gminne Zieleń 2017 rok.
  • Badania mammograficzne
  • Poradnik na upały
  • Nabór uczestników  do „Kujawsko – Pomorskiej Akademii  Młodych Liderów”

Informacje z wybranych działów:

• Inwestycje
  • OSP
  • Ochrona środowiska
lipiec 07, 2017
0
Dobiegają końca prace związane z realizacją zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych nr 070319C i nr 070320C relacji Czystochleb – Małe Radowiska”
lipiec 12, 2017
0
W dniu 08.07.2017 r. przeprowadzono w miejscowości Ryńsk Gminne Zawody Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Ryńsk, w których wzięło udział
listopad 28, 2016
0
Rezerwat przyrody „Wronie” znajduje się na obszarze gminy Ryńsk. L.p. Nazwa Pow. [ha] Gmina Powiat Opis lokalizacji Forma
Budowa kolektorów słonecznych na terenie Gminy Ryńsk

W związku z ogłoszonym przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego naborem wniosków informujemy, iż Gmina Ryńsk zamierza ubiegać się o dofinansowanie budowy kolektorów słonecznych służących do uzyskania ciepłej wody użytkowej podgrzewanej energią słoneczną w domach mieszkalnych, których właściciele/współwłaściciele są zameldowani na pobyt stały w Gminie Ryńsk.

Poziom dofinansowania inwestycji został określony do 50% kosztów kwalifikowanych Projektu. Urządzenia zakupione i zainstalowane w domach mieszkalnych w ramach Projektu przechodzą na własność właściciela nieruchomości po 5 latach użytkowania. Podatek VAT w Projekcie jest kosztem kwalifikowanym.
Kolektory słoneczne montowane w ramach Projektu nie mogą być wykorzystywane na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej (w tym również działalności rolniczej lub agroturystycznej) i mogą być montowane wyłącznie na budynkach mieszkalnych. Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie proszone są o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa w Projekcie i składania wniosków o przystąpienie do Projektu wraz z oświadczeniem, ankietą i dowodem wpłaty w terminie od 24.01.2017 r. do 31.01.2017 r.
W/w dokumenty dostępne są na stronie internetowej www.gminarynsk.pl oraz w siedzibie Urzędu Gminy, ul. Mickiewicza 21 w Wąbrzeźnie, pok. 104 od 23.01.2017 r.
Każdy zgłaszający udział w projekcie zobowiązany jest dokonać wpłaty kwoty 1.000,00 zł* tytułem: „Zaliczka na kolektory słoneczne” na konto nr:
16 9486 0005 0030 0908 2006 0079. Kopię dowodu wpłaty załączyć należy do wniosku.

Kurenda - nabór kolektory słoneczne

Ankieta OZE