Energa-Operator informuje, że nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla mieszkanców zasilanych z
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu informuje, że w okresie od 16 maja do II dekady czerwca 2018 roku
W związku ze zwiększonym zainteresowaniem przedsiębiorców w zakresie danych we wpisach zwracamy się z uprzejmą prośbą o
Powiatowy Urząd Pracy w Wąbrzeźnie wraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Toruniu organizuje w dniu 06 czerwca 2018 r.
7 kwietnia 2018 roku w świetlicy wiejskiej w Stanisławkach odbyło się Zebranie Wiejskie mieszkańców Sołectwa
Dnia 05.05.2018 r. w miejscowości Ryńsk miały miejsce Gminne Obchody Dnia Strażaka. Gospodarzami uroczystości byli
Przychodnia "KEMED" w Wąbrzeźnie, ul. Matejki 20C zaprasza na bezpłatne badanie ostrości wzroku. Badanie odbędzie się w
  • Informacja o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu informuje o ratowniczych zabiegach samolotowych
  • Komunikat Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w sprawie numeru PESEL w bazie CEIDG
  • Targi pracy w Wąbrzeźnie
  • W Stanisławkach wybrano nowego sołtysa
  • Gminne obchody Dnia Strażaka
  • Bezpłatne badanie ostrości wzroku
Budowa kolektorów słonecznych na terenie Gminy Ryńsk

W związku z ogłoszonym przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego naborem wniosków informujemy, iż Gmina Ryńsk zamierza ubiegać się o dofinansowanie budowy kolektorów słonecznych służących do uzyskania ciepłej wody użytkowej podgrzewanej energią słoneczną w domach mieszkalnych, których właściciele/współwłaściciele są zameldowani na pobyt stały w Gminie Ryńsk.

Poziom dofinansowania inwestycji został określony do 50% kosztów kwalifikowanych Projektu. Urządzenia zakupione i zainstalowane w domach mieszkalnych w ramach Projektu przechodzą na własność właściciela nieruchomości po 5 latach użytkowania. Podatek VAT w Projekcie jest kosztem kwalifikowanym.
Kolektory słoneczne montowane w ramach Projektu nie mogą być wykorzystywane na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej (w tym również działalności rolniczej lub agroturystycznej) i mogą być montowane wyłącznie na budynkach mieszkalnych. Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie proszone są o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa w Projekcie i składania wniosków o przystąpienie do Projektu wraz z oświadczeniem, ankietą i dowodem wpłaty w terminie od 24.01.2017 r. do 31.01.2017 r.
W/w dokumenty dostępne są na stronie internetowej www.gminarynsk.pl oraz w siedzibie Urzędu Gminy, ul. Mickiewicza 21 w Wąbrzeźnie, pok. 104 od 23.01.2017 r.
Każdy zgłaszający udział w projekcie zobowiązany jest dokonać wpłaty kwoty 1.000,00 zł* tytułem: „Zaliczka na kolektory słoneczne” na konto nr:
16 9486 0005 0030 0908 2006 0079. Kopię dowodu wpłaty załączyć należy do wniosku.

Kurenda - nabór kolektory słoneczne

Ankieta OZE