Letnia Liga Piłki Nożnej

Gminy Ryńsk

DRUŻYN AMATORSKICH 2014

§ 1

W rozgrywkach mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat. Dopuszcza się warunkowo graczy, którzy ukończyli 15 lat pod warunkiem dostarczenia przed rozgrywkami pisemnej zgody rodziców o pełnej odpowiedzialności. Nie dopuszcza się graczy zrzeszonych w klubach sportowych.

§ 2

Drużyny muszą występować w jednakowych strojach numerowanych. Sędzia ma obowiązek nie dopuścić do gry zawodników w niejednakowych strojach. Na dany mecz numer dla zawodnika jest stały i zgodny z protokołem meczowym. Sędzia ma prawo ukarać zawodnika żółtą kartką za niedopatrzenie w tej sprawie.

§ 3

Mecz trwa 60 minut (2 x 30 minut) z 5 minutową przerwą. W przypadku spóźnienia się jednej z drużyn więcej niż 15 min sędzia musi odgwizdać walkower dla drużyny przeciwnej (3:0).

§ 4

Przed przystąpieniem do rozgrywek każda drużyna w wyznaczonym przez organizatora terminie jest zobowiązana dostarczyć aktualną listę zawodników administratorowi ligi. Drużyna może liczyć maksymalnie 20 zawodników.

§ 5

Dopuszcza się wyłącznie drużyny reprezentujące sołectwa gminy Ryńsk. Reprezentanci każdej  z drużyn powinni być mieszkańcami w/w gminy. W danej drużynie może występować max. 3 zawodników spoza gminy Ryńsk.

§ 6

Zespoły grają w jedenastoosobowych składach (bramkarz plus dziesięciu zawodników w polu). Drużyny za zgodą obu kapitanów oraz sędziego mogą rozegrać mecz w niepełnym składzie pod warunkiem takiej samej liczby zawodników w każdej z drużyn.

§ 7

Drużyny zobowiązane są stawić się na spotkanie o wyznaczonej godzinie. W przypadku prawdopodobieństwa spóźnienia z przyczyn niezależnych kapitan ma obowiązek powiadomienia telefonicznego o zaistniałej sytuacji. Decyzję o przełożeniu meczu ze względu na złe warunki atmosferyczne podejmuje organizator. O tym fakcie informuje kapitanów oraz sędziego.

§ 8

Przed rozpoczęciem meczu kapitan zobowiązany jest do czytelnego wypełnienia protokołu meczowego i podpisania go po zakończonym spotkaniu. Kapitan jest jednocześnie opiekunem drużyny.

§ 9

Za udział w meczu nieuprawnionego zawodnika (niezgłoszonego, pauzującego za kartki, odbywającego karę dyskwalifikacji, występującego pod innym nazwiskiem itp.) drużyna zostaje ukarana walkowerem.

§ 10

Sędzia za faul lub niesportowe zachowanie może zastosować następujące kary:

- karę upomnienia,

- karę napomnienia (żółta kartka),

- karę wykluczenia (czerwona kartka).

• Zawodnik ukarany po raz drugi żółtą kartką w tym samym meczu otrzymuje czerwoną kartkę. W takim przypadku zawodnik ukarany czerwoną kartką zostaje wykluczony z gry do końca meczu, a jego drużyna gra w osłabionym składzie.
  • Zawodnik ukarany czerwoną kartką w wyjątkowych sytuacjach może być dyskwalifikowany na kolejne spotkania.
  • W przypadku, gdy na skutek otrzymania kar napomnienia lub wykluczenia skład drużyny zmniejszył się poniżej 6 zawodników, sędzia kończy spotkanie, a drużynie przeciwnej przyznawany jest walkower.
  • Zawodnik rezerwowy siedzący na ławce rezerwowych może być ukarany żółtą lub czerwoną kartką. W tym przypadku kartka jest karą indywidualną.

§ 11

Mecze ligowe rozgrywane będą na boisku sportowym w Nielubiu, Gmina Ryńsk.

§ 12

Nie przewiduje się rozgrywania rundy rewanżowej.

§ 13

W rozgrywkach obowiązuje następująca punktacja: zwycięstwo – 3 pkt., remis – 1 pkt., porażka –  0 pkt. W przypadku równej ilości punktów decyduje kolejno: bezpośredni pojedynek drużyn, bilans bramkowy, a w przypadku równego bilansu liczba zdobytych bramek. Wobec dalszego braku rozstrzygnięcia formę wyłonienia zwycięzcy określa sędzia wraz z organizatorem turnieju.

§ 14

Po dostarczeniu listy imiennej zawodników, kapitanowi zostanie wydany harmonogram rozgrywek i protokoły meczowe.

§ 15

W sprawach nieuregulowanych decyzję podejmują organizatorzy rozgrywek oraz sędzia.

Czytany 32792 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 styczeń 2017 13:24