środa, 13 listopad 2019 00:00

(0 głosów)

liga1

Letnia Liga Gminy Ryńsk

27 października 2019 roku odbyła się już IX edycja ligi piłki nożnej Gminy Ryńsk. Choć w nazwie widnieje określenie letnia, to zawody odbyły się po raz drugi w okresie jesiennym. Tym razem aura była typowo październikowa, bowiem zawodnicy zmagali się nie tylko z rywalizacją sportową, ale również z wiatrem i deszczem. Umiliła to zawodnikom i kibicom gorąca kawa przygotowana przez Panią Sołtys Elżbietę Tomaszewską.

Na boisku tartanowym w Ryńsku spotkały się drużyny z Łabędzia, Orzechówka, Wałycza i Ryńska. Sędzią zawodów był Michał Arentewicz. Po rozegraniu 3 kolejek spotkań, z kompletem wygranych, zwycięzcą została drużyna z Ryńska, która odzyskała tytuł po dwóch latach. Pozostałe drużyny wygrały po jednym spotkaniu i jak nigdy dotąd zaprezentowały się na wyrównanym poziomie. Do wyłonienia kolejnych miejsc była więc potrzebna analiza regulaminu. Królem strzelców został zawodnik gospodarzy, Dominik Hancyk, który zdobył 9 bramek. Warto wspomnieć, że w tej edycji padła 400. bramka w lidze, którą zdobył Piotr Klejnowski z Wałycza w meczu Wałycz - Łabędź.

To już 7. zwycięstwo w lidze dla drużyny z Ryńska, dodatkowo zawodnicy śrubują kolejne rekordy w historii ligi: 27. zwycięstwo, 113 strzelonych bramek, Karol Mądziewlski rozegrał 33. mecz w lidze a Adrian Domachowski powiększył swój dorobek bramkowy do 47 bramek.

Dziękujemy za emocje i dobrą zabawę i do zobaczenia za rok.

liga2liga3liga5liga6liga7

Czytany 3578 razy Ostatnio zmieniany środa, 13 listopad 2019 13:45