wtorek, 13 kwiecień 2021 00:00

Zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej możliwe także przez ePUAP

(0 głosów)

krus

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że udostępniła na platformie ePUAP usługę Zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej, co ułatwi zgłaszanie wypadku przy pracy rolniczej oraz składanie wniosku SR-23 o jednorazowe odszkodowanie z tytułu stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego wypadkiem przy pracy rolniczej lub rolniczą chorobą zawodową.

W celu skorzystania z formularza zgłoszenia, użytkownik, po zalogowaniu się do ePUAP, powinien:

1. wpisać w wyszukiwarce słowa: zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej
  2. wybrać sprawę
  3. wypełnić formularz Zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej
  4. wskazać w formularzu, do której jednostki: OR KRUS/PT KRUS zgłoszenie ma być przekazane.

Zgłaszając wypadek przy pracy rolniczej za pośrednictwem platformy ePUAP można również złożyć i wysłać Wniosek SR-23 o jednorazowe odszkodowanie.
Przed zgłoszeniem wypadku prosimy zapoznać się z informacjami - Jak zgłosić wypadek przy pracy rolniczej bez wychodzenia z domu?, dostępnymi na stronie internetowej KRUS.

Zachęcamy wszystkich rolników, szczególnie w czasie pandemii, do korzystania z tej formy zgłaszania wypadku przy pracy rolniczej.

Plakat KRUS ePUAP 2021 600

Informacja przekazana za pośrednictwem OR KRUS w Bydgoszczy