Dożynki Gminne Zieleń 2017 rok.

dg 2017 038W tym roku Dożynki Gminne obyły się 26 sierpnia 2017 roku w Zieleniu. Uroczystości dożynkowe rozpoczęła uroczysta msza święta, podczas której ks. Jurand Paczkowski, Proboszcz Parafii w Zieleniu, modląc się w intencji rolników naszej gminy, docenił ich wysiłek i trud, jaki wkładają każdego dnia w pracę na roli. Po uroczystościach kościelnych wszyscy goście korowodem dożynkowym udali się na teren szkoły podstawowej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Starostami tegorocznych Dożynek byli:
Pani Justyna Jakóbczyk z Zielenia i Pan Piotr Jabłoński z Małych Radowisk
a wicestarostami:
Pani Danuta Ulaszewska z Czystochlebia i Pan Tomasz Wessel z Pływaczewa.
Jak nakazuje stary zwyczaj, Starostowie przekazali na ręce Gospodarzy Gminy, Pana Władysława Łukasika Wójta Gminy Ryńsk oraz Pana Piotra Piątkowskiego Przewodniczącego Rady Gminy bochny chleba wypieczone z mąki z tegorocznych zbiorów.
Pan Wójt przyjmując dar od rolników, zobowiązał się dzielić go sprawiedliwie by nikomu nie zabrakło go na stole. Po uroczystym powitaniu Pan Wójt wyraził słowa uznania dla pracy rolników oraz złożył życzenia pomyślności. Następnie gospodarze dożynek podzielili się chlebem z gośćmi.
Po części oficjalnej, część artystyczną rozpoczął występ uczniów Szkoły Podstawowej w Zieleniu zachwycając publiczność przedpremierowym przedstawieniem musicalu, pt." Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze" wg Andrew Lloyda Webbera.
Kolejno wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” z bogatym repertuarem pieśni i tańców ludowych. W dalszej części uroczystości wystąpił solista – Wiktor Chmiel, uczeń Szkoły Podstawowej w Zieleniu, laureat wielu konkursów muzycznych, ogólnopolskich, międzynarodowych, ostatnio uczestnik programu The Voice Kids, zakwalifikowany do ścisłego grona wykonawców.
Podczas dożynek podsumowano gminny etap konkursu „Piękna Zagroda” oraz wręczono nagrody w konkursie wieńców dożynkowych, które otrzymały sołectwa:
Cymbark, Czystochleb, Jarantowice, Jaworze, Ludowice, Łabędź i Nielub, Małe Radowiska, Myśliwiec, Orzechowo, Orzechówko, Pływaczewo, Przydwórz, Ryńsk, Sitno, Stanisławki, Trzcianek, Trzciano, Wałycz, Wałyczyk i Zieleń.

Wieczorną część dożynek uświetniła gwiazda wieczoru zespół „Szalone Gitary”, grający muzykę bigbit. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z Zespołem Magtex.

Na święcie plonów można było odwiedzić stoiska z sołectw:
Zieleń, Małe Radowiska, Wałyczyk, Wałycz, Czystochleb, Orzechówko, Łabędź, gdzie każdy mógł zdegustować smaczne, regionalne wyroby przygotowane przez gospodynie z naszej gminy, a także pozostałe stoiska instytucji i firm, min. LGD „Ziemia Wąbrzeska” oraz Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Na dożynkach można było skorzystać z wielu atrakcji i uczestniczyć we wspólnej zabawie.

Galeria zawiera 154 zdjęcia.

Czytany 7846 razy Ostatnio zmieniany piątek, 08 wrzesień 2017 08:01