Znaczące sukcesy Zespołu Szkół w Ryńsku

Znaczącym sukcesem dla Zespołu Szkół w Ryńsku są osiągnięcia uczniów i ich opiekunów w prestiżowych konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Dzięki systematycznej i wytrwałej pracy, pod kierunkiem pani Marty Łęgowskiej, Mateusz Pąk z klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja z Ryńska w Ryńsku został laureatem konkursu przedmiotowego z matematyki. Mateusz został również finalistą przedmiotowego konkursu z przyrody, do którego przygotowywała go pani Irena Lewandowska. Sukces osiągnęły także uczennice pani Gabrieli Markowskiej – Zofia Kiedewicz z klasy piątej oraz Karina Groszewska z klasy szóstej, które w przedmiotowym konkursie z języka polskiego dla szkół podstawowych zostały finalistkami.Uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ryńsku również podjęli wyzwanie udziału w kuratoryjnych konkursach. Dla dwóch dziewcząt zmagania te zakończyły się doskonałym wynikiem. Laureatką konkursu przedmiotowego z biologii została Marta Grabowska z klasy IIa, która pracowała pod kierunkiem pani Justyny Gorgolewskiej. Tytuł laureata zdobyła również Klaudia Brunath z klasy IIIa. Do konkursu przedmiotowego z chemii Klaudię przygotowywała pani Karolina Zawada.
Najwyższe osiągnięcie na etapie wojewódzkim – zdobycie tytułu laureata - zwalnia uczniów z odpowiedniej części sprawdzianu i zakresu danej części egzaminu gimnazjalnego, a także gwarantuje przyjęcie do wybranej szkoły na kolejnym etapie kształcenia. Zarówno uczennicom, jak i paniom nauczycielkom gratulujemy sukcesu.

Szkolny zespół redakcyjny  

Czytany 2473 razy

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top