Remont drogi gminnej nr 070312C relacji Orzechówko-Pływaczewo

Dnia 25 kwietnia 2022 roku Wójt Gminy wraz ze Skarbnikiem podpisali umowę o udzielenie dofinansowania w wysokości 816.766,00 zł ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, dla zadania pn. „Remont drogi gminnej nr 070312C relacji Orzechówko-Pływaczewo”. Całkowita wartość zadania to kwota około 1,8 mln zł.

Flaga i Godło Polski

Remontowany odcinek drogi gminnej nr 070312C, jest położony na terenie gminy Ryńsk, w powiecie wąbrzeskim. Droga jest klasy technicznej D (dojazdowa). Droga na tym odcinku posiada nawierzchnię bitumiczną o szerokości około 5,0 m oraz obustronne pobocza gruntowe. Po obu stronach drogi występują odcinki rowów odwadniających. Stan nawierzchni drogi obecnie jest niezadowalający. Nawierzchnia drogi wykazuje liczne wyboje oraz nierówności poprzeczne i podłużne. Zagospodarowanie przedmiotowego odcinka drogi charakteryzują tereny rolne oraz lokalnie zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna i zagrodowa.

W ramach robót planuje się wykonanie remontu istniejącej nawierzchni jezdni o szerokości około 5,0 m i długości około 2720 m, poprzez: ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 11 S o grubości 4cm oraz warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego AC 16 W o średniej grubości 5cm. Przed wykonaniem warstwy wyrównawczej projektuje się wykonanie lokalnych uzupełnień nawierzchni jezdni w miejscach wybojów i znacznych zaniżeń nawierzchni. W ramach prac remontowych w zakresie obustronnych istniejących poboczy o szerokości 0,75 m, planuje się ich rozbiórkę i wykonanie: warstwy odsączającej z piasku o grubości 10 cm oraz warstwy kruszywa łamanego 0/31,5 stabilizowanego mechanicznie o grubości 20 cm. Roboty remontowe w zakresie istniejących zjazdów projektuje się wykonać poprzez uzupełnienie istniejącej nawierzchni zjazdów kruszywem łamanym 0/31,5 stabilizowanym mechanicznie. Ponadto w ramach prac remontowych projektuje się wykonanie zabiegów utrzymaniowych w zakresie odtworzenia istniejących odcinków rowów odwadniających oraz wymianę i uzupełnienie oznakowania pionowego i poziomego. Zamontowany zostanie znak B-33 oraz nadzór prędkości oznaczony znakiem D-51. Planowane prace remontowe powyższych elementów drogi mają na celu przywrócenie ich do stanu pierwotnego.

Tablica remont drogi Orzechówko-Pływaczewo

Aktualizacja z dnia 15.09.2022 r.

Zakończono realizację zadania pn. „Remont drogi gminnej nr 070312C relacji Orzechówko-Pływaczewo”. W ramach robót wykonano remont istniejącej nawierzchni jezdni o szerokości około 5,0 m i długości około 2,7 km polegający m.in. na ułożeniu warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 11 S o grubości 4 cm oraz warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego AC 16 W o grubości 5 cm, odtworzeniu istniejących odcinków rowów odwadniających i montażu oznakowania pionowego. Zamontowano znak B-33 oraz nadzór prędkości oznaczony znakiem D-51. Na realizację w/w zadania Wojewoda Kujawsko-Pomorski udzielił Gminie Ryńsk dofinansowania w kwocie 816 766,00 zł ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Czytany 1479 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 15 wrzesień 2022 12:41