Wydrukuj tę stronę
Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców województwa

Informujemy, że mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego mają możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach organizowanych przez Instytut Badawczo-Szkoleniowy Sp. z o.o z siedzibą w Olsztynie.

Szkolenie pn. „System geoinformatyczny w praktyce wraz z pozyskaniem i przetwarzaniem danych terenowych” w ramach projektu „Certyfikowane szkolenia komputerowe dla osób dorosłych z województwa kujawsko-pomorskiego” ma na celu przybliżenie i zapoznanie uczestników z podstawowymi pojęciami związanymi z informacją przestrzenną. Uczestnicy poznają podstawowe zasady tworzenia tego typu informacji. Jednym z ciekawszych elementów szkolenia są ćwiczenia terenowe z wykorzystaniem nowoczesnych metod pozyskiwania danych przestrzennych, w ramach których uczestnicy poznają i przetestują możliwości wykorzystania w tym celu dronów.

Szkolenie skierowane jest do osób dorosłych (w wieku 25 lat i więcej), które spełniają wszystkie poniższe wymagania:

  • wiek powyżej 25 lat i wykształcenie co najwyżej średnie lub wiek powyżej 50 lat,
  • zamieszkują, uczą się bądź pracują na terenie województwa kujawsko-pomorskiego,
  • nie prowadzą działalności gospodarczej.

Dwudniowe szkolenie zakończone jest egzaminem, po zdaniu którego uczestnicy otrzymają międzynarodowy certyfikat potwierdzający nabycie kwalifikacji w zakresie pozyskiwania i przetwarzania danych terenowych.

Szkolenie pn. „Operacje lotnicze BVLOS z użyciem dronów o masie startowej do 25kg” w ramach projektu „Kurs na edukację. Rozwój kompetencji i kwalifikacji zawodowych osób dorosłych z województwa kujawsko–pomorskiego” to szkolenie przygotowujące do wykonywania operacji lotniczych poza zasięgiem widoczności wzrokowej (BVLOS) wykonywanych z użyciem bezzałogowego statku powietrznego o masie startowej mniejszej niż 25kg w odległości nie większej niż 2 km od pilota. Szkolenie składa się z części praktycznej oraz teoretycznej i prowadzone jest zgodnie z wymaganiami Urzedu Lotnictwa Cywilnego (Wytyczne nr 20 Prezesa ULC z dnia 30.12.2020).

Szkolenie skierowane jest do osób dorosłych (w wieku 25 lat i więcej), które spełniają wszystkie poniższe wymagania:

  • wiek powyżej 25 lat i wykształcenie co najwyżej średnie lub wiek powyżej 50 lat,
  • zamieszkują, uczą się bądź pracują na terenie województwa kujawsko-pomorskiego,
  • nie prowadzą działalności gospodarczej.

Planowany czas realizacji szkolenia to 5 dni wraz z egzaminem. Pilot bezzałogowego statku powietrznego uzyskuje certyfikat w zakresie operacji wykonywanych według scenariuszy standardowych po ukończeniu szkolenia teoretycznego i zdaniu egzaminu z wiedzy teoretycznej i praktycznej przeprowadzonego zgodnie z scenariuszem NSTS-06 przez firmę SIMITU, która posiada zgodę Prezesa ULC do realizowania szkoleń i egzaminów w ramach NSTS-06.

Osoby zainteresowane zgłoszeniem na szkolenia proszone są o przesłanie swoich danych (imię, nazwisko, miejscowość zamieszkania, telefon lub adres e-mail) pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Panem Kamilem Czaplickim, przedstawicielem Instytutu Badawczo-Szkoleniowego, tel. 516 009 039, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Żródło: Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy

Czytany 555 razy Ostatnio zmieniany piątek, 18 czerwiec 2021 07:49