Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w szkole w Ryńsku

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji nauczycielki języka polskiego ze Szkoły Podstawowej w Ryńsku Izabela Gappa, Gabriela Markowska oraz Marzena Kuczkowska zaproponowały uczniom klas IV-VIII wzięcie udziału w kilku konkursach promujących poprawne używanie języka polskiego. Osoby chętne mogły podjąć wyzwanie i sprawdzić swoje ortograficzne umiejętności, pisząc E-dyktando.

Tekst dyktanda ułożony przez panią Izabelę Gappę sprawdzał znajomość różnych zasad i nawiązywał swoją tematyką do bliskiej uczniom szkolnej rzeczywistości. Można też było ułożyć krzyżówkę z trudnościami ortograficznymi, której hasło główne miało brzmieć: język ojczysty, czy wykonać plakat promujący poprawną polszczyznę. Również na lekcjach języka polskiego uczniowie klas starszych rozwiązywali różne zadania, wykonywali ćwiczenia interaktywne, które miały zachęcić ich do dbania o piękno języka ojczystego.

W konkursie ortograficznym wzięło udział 15 uczniów. Oto zwycięzcy:

I miejsce Zuzanna Miszewska
II miejsce Wiktoria Bauza i Katarzyna Gaweł
III miejsce Oliwia Iwańska i Igor Tomaszewski.

Dzień języka ojczystego 2021

Krzyżówkę i plakat przygotowali: Dawid Gaweł, Katarzyna Gaweł, Nicola Szumacher, Zuzanna Kordunowska.

Wszystkim uczniom dziękujemy za aktywne włączenie się w szkolne obchody Dnia Języka Ojczystego, a zwycięzcom gratulujemy!

Czytany 442 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 marzec 2021 09:27

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top