Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Zieleniu

We wtorek 26 stycznia 2021, w szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość - Pasowanie na Ucznia. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Dyrektor Szkoły Pani Sabina Topij- Brylińska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. Tadeusza Kościuszki w Zieleniu.

Pani Dyrektor pochwaliła umiejętności dzieci i skierowała ciepłe, i miłe słowa do rodziców pierwszoklasistów, którzy nie mogli towarzyszyć dzieciom w tym wyjątkowym dniu. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz słodkich rożków ufundowanych przez Radę Rodziców. Życzenia i słodkie upominki przygotowali również dla pierwszoklasistów ich starsi koledzy z klasy II i III, a także najmłodsi uczniowie naszej szkoły - dzieci z klasy 0.

Na zakończenie uroczystości była chwila na pamiątkowe zdjęcia, po której pierwszoklasiści udali się do klasy na słodki poczęstunek. Te ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno Uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.

Beata Grykałowska

IMG 3809IMG 3812IMG 3817IMG 3823IMG 3851

Czytany 436 razy Ostatnio zmieniany piątek, 29 styczeń 2021 12:03

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top