Wydrukuj tę stronę
Marszałkowskie granty dedykowane branżom gastronomicznej i fitness na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy

Do 7 grudnia można składać wnioski na marszałkowskie granty dedykowane branżom gastronomicznej i fitness na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy. Placówki gastronomiczne oraz ośrodki budowania formy i poprawy kondycji fizycznej mogą się również ubiegać o preferencyjne pożyczki udzielane na weksel in blanco. Przygotowywana jest też kampania promująca kupowanie jedzenia na wynos.

- Nie możemy dać upaść tym branżom. Pomoc samorządu województwa to realny wyraz naszej solidarności z pracującymi w nich ludźmi - mówił marszałek Piotr Całbecki podczas konferencji prasowej, podczas której ogłosił zakres i zasady wsparcia samorządu województwa dla branży gastronomicznej i branży fitness.

Granty obrotowe na utrzymanie miejsc pracy to zapowiadane wcześniej dofinansowanie etatów w wysokości 3 tysięcy złotych miesięcznie na pracownika. Firma, która w związku z obostrzeniami antyepidemicznymi musiała zamknąć lokal czy klub, może otrzymać od 6 do 12 tysięcy złotych, w zależności od obrotów, na utrzymanie lub przywrócenie jednego lub dwóch stanowisk w pracy. Środki zostaną wypłacone w jednej transzy. Nabór wniosków został oficjalnie ogłoszony 30 listopada. Wnioski, w formie elektronicznej, maksymalnie uproszczone, można składać do 7 grudnia; umowy będą podpisywane w pięciu lokalizacjach (Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław). Wypłaty przewidziane są jeszcze w grudniu.

Szczególowe informacje na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czytany 201 razy Ostatnio zmieniany piątek, 04 grudzień 2020 11:52