XXX Olimpiada Wiedzy Rolniczej - eliminacje powiatowe w Wąbrzeźnie

Po raz trzydziesty odbyła się Olimpiada Wiedzy Rolniczej, której organizatorem jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Swoim zasięgiem obejmuje ona teren województwa kujawsko-pomorskiego. Głównym jej celem jest podnoszenie wiedzy rolniczej oraz kształtowanie aktywnych postaw młodych rolników.

Zgodnie z regulaminem, w olimpiadzie mogli wziąć udział właściciele gospodarstw rolnych oraz osoby gospodarujące z rodzicami, posiadający grunty rolne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Mogli startować rolnicy prowadzący własną, dodatkową działalność w ramach gospodarstwa. Nie mogły natomiast uczestniczyć osoby pracujące dodatkowo poza gospodarstwem oraz uczniowie szkół i uczelni dziennych. Olimpiada przeznaczona jest dla rolników w wieku od 18 do 40 lat, mogli startować również ubiegłoroczni zwycięzcy powiatowych olimpiad.

Zmagania uczestników podzielone są na dwa etapy. Etap pierwszy to eliminacje powiatowe, które odbyły się jednocześnie na terenie całego województwa w dniu 2 października 2020 roku. W powiecie wąbrzeskim w konkursie wzięło udział 15 uczestników (w tym 2 kobiety). Nad sprawnym przebiegiem olimpiady czuwała komisja.

Wszyscy uczestnicy odpowiadali pisemnie na 35 pytań testowych z zakresu rolnictwa. Komisja po sprawdzeniu testów wyłoniła zwycięzcę, którym został Pan Łukasz Łuszczak z Jarantowic, gmina Ryńsk.

Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów, którym składamy serdeczne podziękowania. Wsparcie materialne firm, banków i samorządów w znacznym stopniu podnosi atrakcyjność konkursu.

Laureat eliminacji powiatowych, p. Łukasz Łuszczak będzie reprezentował nasz powiat w drugim etapie - wojewódzkim - olimpiady, który odbędzie się w dniu 8 października 2020 r. w Turznie, w Pałacu Romantycznym. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji.

Tekst: Elżbieta Lubomska, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Wąbrzeźnie
Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie

XXX Olimpiada Wiedzy Rolniczej, etap powiatowy w Wąbrzeźnie, 2.10.2020 r., 1.jpgXXX Olimpiada Wiedzy Rolniczej, etap powiatowy w Wąbrzeźnie, 2.10.2020 r., 8.jpgXXX Olimpiada Wiedzy Rolniczej, etap powiatowy w Wąbrzeźnie, 2.10.2020 r., 10.jpgXXX Olimpiada Wiedzy Rolniczej, etap powiatowy w Wąbrzeźnie, 2.10.2020 r., 12.jpgXXX Olimpiada Wiedzy Rolniczej, etap powiatowy w Wąbrzeźnie, 2.10.2020 r., 17.jpg

Czytany 279 razy Ostatnio zmieniany środa, 07 październik 2020 06:10

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top