Wsparcie dla firm w związku z koronawirusem

Przedstawiamy Państwu informacje przekazane przez Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski dotyczące wsparcia dla firm w związku z koronawirusem. Znajdą tu Państwo poradniki, odnośniki do stron organizacji oferujących róznego rodzaju wsparcie (m.in. pożyczki, mikrogranty, dotacje).

 1. Informacje o wsparciu dla przedsiębiorstw w związku z koronawirusem znajdują się:
 2. Na stronie urzędu www.kujawsko-pomorskie.pl w zakładce koronawirus https://koronawirus.kujawsko-pomorskie.pl/#gospodarka-section, ale także na stronie głównej (https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/35714-wspieramy-gospodarke) pojawiają się aktualne informacje o formach wsparcia przygotowanych przez Samorząd Województwa, które są lub będą realizowane przez spółki celowe/instytucje:

Krótki poradnik Tarcza-Antykryzysowa - Poradnik dla przedsiębiorców przygotowany przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego, w którym znajdują się zebrane informacje o formach wsparcia i rozwiązaniach, wraz z przekierowaniem do odpowiednich instytucji/formularzy.

Przewodnik Antykryzysowy dla Przedsiębiorców - Polski Fundusz Rozwoju (PDF)

Mikrogranty to dotacje inwestycyjne w wysokości do 60 tys. złotych, adresowane do małych i średnich firm, które zadeklarują utrzymanie lub utworzenie nowych miejsc pracy. Mogą stanowić nawet 95% wartości przedsięwzięcia. Dodatkową zachętą jest z pewnością niezwykle łatwe aplikowanie o te pieniądze. Wnioski, w bardzo uproszczonej formule, będzie można składać online za pomocą dedykowanego formularza.

Mikrogranty na inwestycje (dofinansowanie do 95% kosztów, w wysokości do 60 tys. zł) - wsparcie inwestycyjne przedsiębiorców polegające na zaspokojeniu pilnych potrzeb przedsiębiorstw z sektora MŚP borykających się z trudnościami finansowymi, które zaistniały lub pogorszyły się wskutek COVID-19:

 • wsparcie przedsiębiorców uczestniczących w łańcuchach dostaw produktów i usług istotnych dla przeciwdziałania i ograniczania skutków COVID-19
 • dywersyfikacja działalności przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie nowych produktów/ usług lub wprowadzenie nowej metody produkcji/świadczenia usług dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami COVID-19.

Dostępne warianty:

 1. dofinansowanie do 30 tys. zł - dochód brutto spadł o min. 25%, utrzyma zatrudnienie na obecnym poziomie przez 12 miesięcy
 2. dofinansowanie do 60 tys. zł - dochód brutto spadł o 25%, utrzyma zatrudnienie na obecnym poziomie przez 12 miesięcy plus dodatkowo utworzy min. 1 trwałe miejsce pracy
 3. dofinansowanie do 30 tys. zł wartość dochodu brutto nie uległa zmianie i utrzyma zatrudnienie na obecnym poziomie plus dodatkowo utworzy min. 1 trwałe miejsce pracy

  dodatkowo

 4. moduł dotyczący możliwości zakupu urządzeń filtrujących powietrze dedykowany dla mikroprzedsiębiorców działających w formule małych punktów handlowych m.in. sklepików osiedlowych, piekarni osiedlowych, punktów aptecznych itp. - maksymalna wartość dofinansowania dla jednego punktu - 2 000 zł.

Wstępny harmonogram:

 • ogłoszenie pierwszego konkursu dla Grantobiorców: ok. 15 maja 2020 r.,
 • nabór wniosków w ramach pierwszej tury: ok. maj/czerwiec 2020 r.

Proszę też śledzić w przyszłości strony www.tarr.org.pl, www.kpfp.pl oraz www.kpai.pl - będą pojawiały się kolejne działania - w planach jest system wsparcia obrotowego dla firm (czerwiec/lipiec) czy np. wsparcie transformacji cyfrowej dla firm (na zorganizowanie pracy zdalnej, obsługę klientów w sieci).

Ponadto osiem Lokalnych Grup Działania z naszego województwa otrzymało dodatkowe środki na rozwój przedsiębiorczości na swoich obszarach. Jest to szansa na wsparcie finansowe dla mieszkańców regionu, którzy poszukują funduszy na założenie własnej firmy lub rozwinięcie działalności gospodarczej. Szczegóły na stronie https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/35737-dodatkowe-5-3-miliona-zlotych-na-rozwoj-przedsiebiorczosci-na-wsi

Czytany 297 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 maj 2020 11:42

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top