„RAZEM dla Kujaw i Pomorza” relacja ze spotkania z rolnikami i mieszkańcami

W ramach cyklu spotkań pod nazwą „Razem dla Kujaw i Pomorza” organizowanych przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego w dniu 31 stycznia 2019 roku w świetlicy w Jaworzu na zaproszenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego spotkali się rolnicy z Gminy Ryńsk i gmin powiatu wąbrzeskiego. W spotkaniu uczestniczył Pan Józef Ramlau - Wicewojewoda, przedstawiciele instytucji działających na rzecz rolnictwa, Pan Karol Sarnecki - Wicestarosta Powiatu Wąbrzeskiego, Pan Władysław Łukasik - Wójt Gminy Ryńsk, Pan Krzysztof Zieliński - Wójt Gminy Książki i przedstawiciele samorządu.

Podczas spotkania omówione zostały niżej wymienione zagadnienia:

  • Działania Rządu w obszarze rolnictwa na najbliższy rok
  • Zadania regionalnych oddziałów instytucji i agend odpowiedzialnych za wsparcie i rozwój rolnictwa
  • Działania Zespołu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. rolnictwa
  • Pytania i problemy rolników oraz mieszkańców wsi

W spotkaniu uczestniczyły instytucje obsługujące rolników i działające na rzecz rolnictwa m. innymi: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Wojewódzki i Powiatowy Lekarz Weterynarii, Inspekcje: WIORIN, WIJHARS, Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej, Wydział Infrastruktury i Rolnictwa Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Podczas spotkania omawiane były działania rządu w obszarze rolnictwa na najbliższy rok, zadania regionalnych oddziałów instytucji i agend odpowiedzialnych za wsparcie i rozwój rolnictwa, działania zespołu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. rolnictwa. Dyrektorzy i kierownicy instytucji zaprezentowali i omówili realizowane przez poszczególne instytucje zadania, procedury składania wniosków oraz terminy ich składania. Rolnicy mieli możliwość indywidualnej rozmowy z pracownikami instytucji uczestniczących w spotkaniu, z której chętnie korzystali. Jednym z ciekawszych tematów budzących zainteresowanie rolników było omówienie i zachęcanie do przetwarzania produktów we własnym gospodarstwie i sprzedaży przetworzonej w tradycyjny sposób żywności. Była to również okazja do poznania współczesnych problemów, które sygnalizowali w swoich wypowiedziach obecni na spotkaniu rolnicy m.in.: niskie ceny skupu zbóż oraz żywca, szkody w uprawach spowodowane niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi, Afrykański pomór świń (ASF).

 Galeria zawiera 32 zdjęcia.

Czytany 1562 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 05 luty 2019 13:58

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top