Pomoc dla osób bezdomnych Zima 2018/2019

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami powstałymi w ramach Projektu informacyjnego na temat miejsc udzielania pomocy osobom bezdomnym w województwie kujawsko-pomorskim Zima 2018/2019.

pomoc dla osob bezdomnych

Podobnie jak w latach poprzednich opracowano i wydrukowano informatory, plakaty i ulotki dotyczące szczegółów związanych z działalnością placówek udzielających pomocy i wsparcia dla osób bezdomnych w naszym regionie. Przedstawione informacje zostały pozyskane na podstawie badania ankietowego przeprowadzonego przez ROPS w Toruniu wśród schronisk, noclegowni, ogrzewalni, jadłodajni czy stołówek, w których osoby bezdomne mogą skorzystać z pomocy.

Przygotowane materiały są dystrybuowane do służb i instytucji biorących udział w bezpośrednim udzielaniu pomocy osobom bezdomnym m.in. policji, straży miejskiej, ośrodków pomocy społecznej, schronisk, noclegowni, a także szpitali, zakładów karnych, aresztów śledczych czy ośrodków terapii uzależnień. Materiały informacyjne rozpowszechniane są również za pośrednictwem mediów i trafiają do miejsc gdzie osoby pozbawione dachu nad głową często przebywają, czyli na dworce autobusowe i kolejowe.

Informacja pochodzi ze strony Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Toruniu

Informator na temat miejsc udzielania pomocy osobom bezdomnym w województwie kujawsko-pomorskim 2018/2019

Plakat na temat miejsc udzielania pomocy osobom bezdomnym w województwie kujawsko-pomorskim 2018/2019

Ulotka na temat miejsc udzielania pomocy osobom bezdomnym w województwie kujawsko-pomorskim 2018/2019