Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa
Rolnicy, którzy poniesli straty w uprawach spowodowane suszą, mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w uprawach
W dniu 09.06.2018 r. przeprowadzono w miejscowości Ryńsk Gminne Zawody Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy
Zakład Komunalny Gminy Ryńsk ul. Mickiewicza 21, 87-200 Wąbrzeźno zatrudni ratownika na okres lipiec-sierpień 2018 r.
Radni Gminy Ryńsk w dniu 25 maja br. na XLVIII sesji udzielili jednomyślnie Panu Władysławowi Łukasikowi - Wójtowi
Zakład Komunalny Gminy Ryńsk informuje, że zgodnie z zatwierdzoną taryfą dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przekazuje
  • Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!
  • Informacja dla rolników, którzy poniesli straty w uprawach spowodowane suszą
  • Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Ryńsku 2018
  • Praca dla ratownika w Ośrodku Wypoczynkowym w Przydworzu
  • ABSOLUTORIUM DLA WÓJTA GMINY
  • Zmiana od 11 czerwca 2018 ceny wody i ścieków
  • Ostrzeżenie o upałach
Narodowe Czytanie „ Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w GBP w Pływaczewie

25 września odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela „ Stanisława Wyspiańskiego w Gminnej Biblioteka Publiczna w Pływaczewie przy współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Wąbrzeźnie, z udziałem gimnazjalistów ze szkół w Zieleniu, Ryńsku oraz Myśliwca.

Narodowe Czytanie jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, które obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie. Zapoczątkował ją Bronisław Komorowski 2012 r.

W postaci znane z pierwszego aktu dramatu wcielili się:
Aleksandra Kurek – Radczyni (dyrektor MiPBP w Wąbrzeźnie), Łukasz Gapiński – Pan Młody (kierownik Wydziału Ochrony Środowiska w Gminie Ryńsk), Grażyna Bobińska - Haneczka (nauczyciel j. polskiego w SP w Zieleniu), Sabina Olszewska – Zosia (instruktor w MiPBP w Wąbrzeźnie), Małgorzata Grzybek – Klimina (starszy kustosz w MiPBP w Wąbrzeźnie), Wojciech Góralski – Kacper (nauczyciel edukacji artystycznej w Gimnazjum w Wąbrzeźnie), Marcin Buchalski – Jasiek (radny wsi Pływaczewo), Paweł Becker – Poeta (nauczyciel historii w SP w Myśliwcu), Aleksandra Góralska – Panna Młoda (studentka filologii polskiej).

NC Wesele 002 NC Wesele 003 NC Wesele 004 NC Wesele 005
NC Wesele 006 NC Wesele 007 NC Wesele 008 NC Wesele 009