Energa-Operator informuje, że nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla mieszkanców zasilanych z
18 czerwca br. uroczyście podsumowano kolejny rok szkolny. Pan Władysław Łukasik Wójt Gminy nagrodził uczniów, którzy
W roku akademickim 2018/2019 czekają na Was stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10
Mając na uwadze skalę wystepowania prób samobójczych jak i samobójstw, Departament Zdrowia Publicznego Ministerstwa
Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa
W dniu 09.06.2018 r. przeprowadzono w miejscowości Ryńsk Gminne Zawody Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy
Rolnicy, którzy poniesli straty w uprawach spowodowane suszą, mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w uprawach
  • Informacja o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej - Cymbark, Katarzynki, Łabedź, Wronie
  • Nagrody dla najlepszych uczniów szkół gminy ryńsk
  • XVII EDYCJA PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH
  • Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego prowadzone przez Fundację ITAKA
  • Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!
  • Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Ryńsku 2018
  • Informacja dla rolników, którzy poniesli straty w uprawach spowodowane suszą
Rozstrzygnięcie konkursu Piękna Zagroda 2017

PZ 2017 02Podczas dożynek gminnych, które odbyły się w dniu 26 sierpnia 2017 roku w Zieleniu, ogłoszone zostały wyniki XVII edycji konkursu Piękna Zagroda.
Konkurs ten od lat ma na celu zachęcenie mieszkańców terenów wiejskich do dbania i upiększania swoich ogrodów oraz obejść. Z roku na rok cieszy się niezmienną popularnością, co związane jest z coraz większą liczbą piękniejących zagród na terenie Gminy Ryńsk.

Konkurs organizowany jest w dwóch etapach gminnym oraz powiatowym, i przeprowadzony jest w kategoriach:
na najbardziej zadbaną działkę siedliskową oraz na najbardziej zadbaną zagrodę wiejską. PZ 2017 03

W tym roku na etapie gminnym w konkursie udział wzięło 15 uczestników z terenu naszej gminy, a w lipcu komisja konkursowa dokonała oceny zgłoszonych do konkursu zagród i ogródków. Wyniki zostały przedstawione na uroczystości dożynkowej w Zieleniu. Wszystkie zagrody biorące udział w konkursie były pięknie i starannie przygotowane, każda odznaczała się swoją wyjątkowością i niepowtarzalnością, jednak w każdych konkursach jest tak, że należy przyznać kolejne miejsca, nawet jeśli to trudne zadanie.

W kategorii na najbardziej zadbaną zagrodę wiejską I miejsce zajęła Pani Maria Imiałek z Rozgardu,
II miejsce Pani Edyta Lewandowska z Jarantowic.

W kategorii na najbardziej zadbaną działkę siedliskową zwyciężyli Państwo Agnieszka i Paweł Turbak z Sitna,
II miejsce zajęła Pani Agnieszka Gołębiewska z Wałycza,
III miejsce ex aequo zajęli Państwo Alicja i Marek Kozubowscy z Myśliwca oraz Państwo Lidia i Wiesław Kuczkowscy z Nielubia.
Dodatkowo za bardzo dużą różnorodność odmian i gatunków roślin w ogrodzie przydomowym wyróżniona została Pani Jadwiga Wiśniewska z Orzechowa.
Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki w postaci książek o tematyce ogrodniczej, za chęć pokazania swojego ogrodu oraz prace wkładaną w jego pielęgnację i utrzymanie.

Czytany 731 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 wrzesień 2017 06:24

Adres Gminy