Zjawisko: Oblodzenie Stopień zagrożenia: 1 Przebieg: Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -20°C
Czym jest koronawirus SARS-CoV2 ? Jak zapobiegać zakażeniu? Jak postepować w przypadku podejrzenia zakażenia nowym
Informujemy, iż bezpośrednia obsługa interesantów Urzędu Gminy i Zakładu Komunalnego prowadzona jest w biurze przy
Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22
W dniu 15 stycznia 2021 roku ruszyła pomoc w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0 o wartości 13 mld zł. Mikroprzedsiębiorcy
W terminie od 1 lutego do 1 marca 2021 r. producenci rolni mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego. Do
  • Ostrzeżenie meteorologiczne: silny mróz
  • Informacje dotyczące koronawirusa
  • Informacja o bezpośredniej obsłudze interesantów
  • Rejestracja osób do szczepień zgodnie  z Narodowym Programem Szczepień przeciwko COVID-19  rozpoczyna się 15 stycznia 2021 r.
  • Rusza pomoc dla mikrofirm, małych i średnich firm
  • Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej
  • Informacja urzędu skarbowego dla cudzoziemców dotycząca identyfikatorów podatkowych
Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu

Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu jest położony nad jeziorem o nazwie Wieczno Południowe. Powierzchnia jeziora to 199,4 ha, obiętość 4.358,0 tys. m3. Głębokość maksymalna 4,1 m. Powierzchnia zlewni całkowitej 51.0 km2. Jezioro położone jest w powiecie wąbrzeskim, gmina Ryńsk.

Jezioro jest podzielone przez półwyspy na dwie części. Wieczno Północne i Wieczno Południowe. W południowej części jeziora zlokalizowany jest ośrodek wypoczynkowy z rozległą plażą. Na terenie ośrodka do wynajęcia są domki oraz pokoje w dwóch hotelikach. Nie brakuje również punktów gastronomicznych.

W sezonie letnim nad bezpieczeństwem plażowiczów korzystających z kąpieli, czuwa ratownik. Na terenie ośrodka działa wypożyczalnia sprzętu wodnego. Woda jest czysta, a plaża posiada wydzielone miejsce do zabaw dla najmłodszych plażowiczów. Wstęp na teren ośrodka jest bezpłatny.  Osoby, które wybierają się nad jezioro samochodem, mogą zaparkować na płatnym parkingu. Na terenie ośrodka znajduje się pole namiotowe wyposażone w kominek gdzie można przygotować sobie ulubione posiłki.

Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu

tel. 56-688-50-47