Drodzy Rolnicy, Szanowni Państwo! Żniwa dobiegają końca. Dla każdego rolnika to czas wytężonej pracy i wysiłku
Czym jest koronawirus SARS-CoV2 ? Jak zapobiegać zakażeniu? Jak postepować w przypadku podejrzenia zakażenia nowym
Informujemy, iż bezpośrednia obsługa interesantów Urzędu Gminy i Zakładu Komunalnego prowadzona jest w biurze przy
Komunikat Starosty Wąbrzeskiego z dnia 24 września 2020 r. godz. 13:30 dotyczący sytuacji epidemiologicznej
Energa-Operator informuje, że nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla mieszkanców zasilanych
Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. informuje, że Oddział Zakład Gazowniczy w Bydgoszczy w okresie od 13.10 do
  • Drodzy Rolnicy...
  • Powszechny Spis Rolny 1.09-30.11.2020
  • Informacje dotyczące koronawirusa
  • Informacja o bezpośredniej obsłudze interesantów
  • Komunikat Starosty Wąbrzeskiego dotyczący sytuacji epidemiologicznej (24.09.2020)
  • Planowane wyłączenie prądu - Cymbark, Katarzynki
  • Akcja przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2020”
Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu

Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu jest położony nad jeziorem o nazwie Wieczno Południowe. Powierzchnia jeziora to 199,4 ha, obiętość 4.358,0 tys. m3. Głębokość maksymalna 4,1 m. Powierzchnia zlewni całkowitej 51.0 km2. Jezioro położone jest w powiecie wąbrzeskim, gmina Ryńsk.

Jezioro jest podzielone przez półwyspy na dwie części. Wieczno Północne i Wieczno Południowe. W południowej części jeziora zlokalizowany jest ośrodek wypoczynkowy z rozległą plażą. Na terenie ośrodka do wynajęcia są domki oraz pokoje w dwóch hotelikach. Nie brakuje również punktów gastronomicznych.

W sezonie letnim nad bezpieczeństwem plażowiczów korzystających z kąpieli, czuwa ratownik. Na terenie ośrodka działa wypożyczalnia sprzętu wodnego. Woda jest czysta, a plaża posiada wydzielone miejsce do zabaw dla najmłodszych plażowiczów. Wstęp na teren ośrodka jest bezpłatny.  Osoby, które wybierają się nad jezioro samochodem, mogą zaparkować na płatnym parkingu. Na terenie ośrodka znajduje się pole namiotowe wyposażone w kominek gdzie można przygotować sobie ulubione posiłki.

Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu

tel. 56-688-50-47