Energa-Operator informuje, że nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla mieszkanców Wałycza zasilanych
INFORMACJA WÓJTA GMINY RYŃSK z dnia 21 lipca 2021 roku W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania,
Ochrona roślin jest istotnym elementem produkcji roślinnej. Niestety, chemiczna ochrona roślin niesie ze sobą ryzyko
Kampania „Weź paragon" jest organizowana przez Ministerstwo Finansów cyklicznie od 2002 roku. Jej celem jest
Informujemy, że w niedzielę  25 lipca 2021 r. w Przychodni KEMED w Wąbrzeźnie w godzinach 9:00 - 14:00 będzie
Informujemy, że w związku z remontem przejazdu kolejowego w Zieleniu na linii kolejowej nr 353 Poznań Wschód - Skandawa
Wszyscy rolnicy chętni do zutylizowania folii rolniczych, siatek i sznurków do owijania balotów, opakowań po nawozach i
  • Planowane wyłączenie prądu - Wałycz
  • Upamiętnienie 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
  • STOP przekroczeniom najwyższych dopuszczalnych poziomów pozostałości środków ochrony roślin w żywności
  • Weź paragon i wspieraj uczciwą konkurencję na rynku
  • Zachęcamy do szczepień przeciwko Covid-19 w niedzielę w Wąbrzeźnie
  • Informacja o czasowym zamknięciu przejazdu kolejowego w Zieleniu
  • Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

szczepienia covid 19 1170x80

Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu

Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu jest położony nad jeziorem o nazwie Wieczno Południowe. Powierzchnia jeziora to 199,4 ha, obiętość 4.358,0 tys. m3. Głębokość maksymalna 4,1 m. Powierzchnia zlewni całkowitej 51.0 km2. Jezioro położone jest w powiecie wąbrzeskim, gmina Ryńsk.

Jezioro jest podzielone przez półwyspy na dwie części. Wieczno Północne i Wieczno Południowe. W południowej części jeziora zlokalizowany jest ośrodek wypoczynkowy z rozległą plażą. Na terenie ośrodka do wynajęcia są domki oraz pokoje w dwóch hotelikach. Nie brakuje również punktów gastronomicznych.

W sezonie letnim nad bezpieczeństwem plażowiczów korzystających z kąpieli, czuwa ratownik. Na terenie ośrodka działa wypożyczalnia sprzętu wodnego. Woda jest czysta, a plaża posiada wydzielone miejsce do zabaw dla najmłodszych plażowiczów. Wstęp na teren ośrodka jest bezpłatny.  Osoby, które wybierają się nad jezioro samochodem, mogą zaparkować na płatnym parkingu. Na terenie ośrodka znajduje się pole namiotowe wyposażone w kominek gdzie można przygotować sobie ulubione posiłki.

Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu

tel. 56-688-50-47