Szanowni Państwo.

Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica informuje, że do 30.09.2017 roku trwa III nabór do projektu „Szansa dla Aktywnych - Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy”.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że w związku z zaplanowanym uruchomieniem nowej usługi – e-składki, umożliwiającej użytkownikom Portalu dla Rolników eKRUS opłacanie składek z tytułu ubezpieczenia społecznego oraz zdrowotnego w formie bezpośrednich zleceń płatniczych on-line, zawarte zostało pomiędzy KRUS a Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. (KIR) porozumienie dotyczące obsługi płatności elektronicznych w oparciu o usługę Paybynet.

I Bieg Myśliwiecki

Kolejny sukces Wiktora

Wspaniałe przeżycia zafundował nam uczeń Zespołu Szkół w Zieleniu Wiktor Chmiel, który przeszedł kolejny etap w pierwszej polskiej edycji programu The Voice Kids.
W jury konkursu zasiadły gwiazdy estrady: Edyta Górniak, Tomson i Baron z zespołu Afromental oraz Dawid Kwiatkowski.
Piosenką angielskiego kompozytora i piosenkarza muzyki pop Olly Murs’a pt. “Troblemarker” Wiktor wyśpiewał sobie miejsce w drużynie Edyty Górniak. Wcześniej, w czerwcu 2017 br. Odbyły się eliminacje, gdzie spośród ośmiuset uczestników wyłoniono 90 dzieci w kategorii 7 – 15 lat.
W Warszawie z Wiktorem była Pani Dyrektor Sabina Topij-Brylińska i grupa wsparcia (koleżanki i koledzy) z Zespołu Szkół w Zieleniu.

VII edycja Letniej Ligi za nami

9 lipca 2017 roku wystartowaliśmy z VII już edycją Letniej Ligi Piłki Nożnej Gminy Ryńsk.
W tym roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników zmniejszyliśmy wymaganą liczbę zawodników w drużynie. Dzięki temu w zawodach udział wzięło aż 7 drużyn reprezentujących sołectwa Gminy Ryńsk. To dotychczasowy rekord. Mecze zostały rozegrane na boisku w Myśliwcu.
Do regularnie już grających drużyn z Ryńska, Wałycza, Myśliwca i Orzechowa po przerwie wróciły ekipy z Łabędzia i Przydworza, a rolę debiutanta pełniła drużyna z Orzechówka.