XXVII Olimpiada Wiedzy Rolniczej - Eliminacje Powiatowe

Po raz dwudziesty siódmy odbyła się olimpiada wiedzy rolniczej, której organizatorem jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Swoim zasięgiem obejmuje teren województwa kujawsko-pomorskiego, a głównym jej celem jest podnoszenie wiedzy rolniczej oraz kształtowanie aktywnych postaw młodych rolników.

Zgodnie z regulaminem, w olimpiadzie mogli startować właściciele gospodarstw rolnych oraz osoby gospodarujące z rodzicami, a także rolnicy prowadzący własną dodatkową działalność w ramach gospodarstwa rolnego. W olimpiadzie mogą uczestniczyć osoby w wieku od 18 do 40 roku życia. Wyłączone były osoby pracujące dodatkowo poza gospodarstwem, uczniowie szkół i uczelni dziennych.

Zmagania uczestników podzielono na dwa etapy. Etap pierwszy – eliminacje powiatowe, które odbyły się jednocześnie na terenie całego województwa w dniu 9 listopada 2017 roku. W powiecie wąbrzeskim w eliminacjach wzięło udział 19 uczestników (w tym 2 kobiety). Nad sprawnym przebiegiem olimpiady czuwała komisja.

Wszyscy uczestnicy rozwiązywali pisemny test zawierający 40 pytań z zakresu produkcji roślinnej, zwierzęcej, ekonomiki, przedsiębiorczości, zasad BHP oraz wiedzy o funduszach UE.

Komisja po sprawdzeniu testów i podsumowaniu wyników stwierdziła, że aż trzech uczestników uzyskało jednakową ilość punktów i w celu wyłonienia zwycięzcy zorganizowano dogrywkę polegającą na rozwiązaniu kolejnego testu. Na tym etapie najlepszym okazał się p. Mateusz Sznajder z Wielkich Radowisk, gm. Dębowa Łąka. Drugie miejsce zajął Pan Kamil Gościński z Łobdowa, gmina Dębowa Łąka, a trzecie miejsce zajął Pan Andrzej Sipak z Wałyczyka, gm. Ryńsk.

Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów. Laureat eliminacji powiatowych Pan. Mateusz Sznajder z Wielkich Radowisk reprezentował powiat wąbrzeski w drugim etapie wojewódzkim olimpiady, który odbył się 23 listopada 2017 roku w Przysieku.

002 olimpiada wiedzy rolniczej 2017

Czytany 2258 razy Ostatnio zmieniany środa, 27 grudzień 2017 07:55