Warsztaty kulinarne

Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Wąbrzeźno w dniu 12 grudnia 2014 r. zakończyło realizację zadania z zakresu małych projektów

w ramach działania 413 Wdrożenie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 dotyczące operacji pn. „Organizacja i przeprowadzenie warsztatów pt. "Dzieci i młodzież poznają tradycyjne potrawy lokalne” oraz wydanie folderu kulinarnego”..
Uczestnikami warsztatów były dzieci, młodzież oraz dorośli z terenu gminy Wąbrzeźno. W każdym warsztacie wzięło udział 20 osób. W trakcie 4 godzinnych spotkań instruktor przy wsparciu członkiń z poszczególnych Kół Gospodyń Wiejskich nauczył dzieci i młodzież przyrządzania tradycyjnych potraw lokalnych. Zajęcia polegały na wspólnym przyrządzeniu oraz degustacji tradycyjnych potraw. Podsumowaniem tych spotkań będzie wydanie 28 stronicowego folderu z przepisami kulinarnymi. Wydanie folderu z przepisami kulinarnymi przyczyni się do wzbogacenia wiedzy zarówno uczestników zajęć jak i mieszkańców poszczególnych miejscowości. Publikacja folderu będzie również formą promocji regionu, może przyczynić się do rozbudzania ciekawości i zachęcić do poznawania i odkrywania lokalnych tradycji kulinarnych nie tylko wśród mieszkańców ale również turystów odwiedzających nasz region.

Całkowity koszt projektu wynosi 30.810,00 zł, z czego:
- 24.648,00 zł ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie;
- 6.162,00 zł ze środków Gminy Wąbrzeźno pozyskanych przez nasze stowarzyszenie w ramach ogłoszonego przez Wójta Gminy Wąbrzeźno otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego. „Organizacja wydarzeń kulturalnych przyczyniających się do kultywowania tradycji oraz integracji społeczności lokalnych Gminy Wąbrzeźno”.

logo darek

Galeria zawiera 41 zdjęć