Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Urzędzie Gminy Ryńsk miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród Wójta Gminy
Szkolenie nt: "Wysoce zjadliwa grypa ptaków - sytuacja epizootyczna, zasady bioasekuracji dla gospodarstw utrzymujących
Zgodnie z nowelizacją ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r., poz. 1817), organ
  • Otwarty konkurs ofert
  • Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje
  • Zawody Powiatowe OLD BOYS 2017
  • Zwierzęta domowe - prawa i obowiązki
  • Szansa dla Aktywnych - Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy
  • Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Jaworzu
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Bezpłatne badania kolonoskopowe
  • Informacja dla hodowców drobiu
  • Program Współpracy Gminy Ryńsk z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok

Wiadomości z wybranych działów

• Inwestycje
  • OSP
  • Ochrona środowiska
Wykonano modernizację drogi dojazdowej nr 070246C do gruntów rolnych w Jaworzu na odcinku 1.277 m w technologii nawierzchni bitumicznej realizowanej dwuwarstwowo. Zadanie uzyskało dofinansowanie do długości 0,500 km w kwocie 86.500,00 zł ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego pochodzących z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej.
Zebraliśmy się o godz. 9: 00 rano w sobotę 2 września 2017 roku, aby strażacy, którzy maja więcej niż 40 lat mogli zmierzyć się w sportowej rywalizacji. Przypomnijmy, iż OSP przygotowują pięcioosobowe drużyny, według regulaminu ustalonego przez organizatorów, którymi w tym roku byli wąbrzescy strażacy. Na szczęście wybrano najlepsze miejsce, jakie daje
W dniu 1 czerwca 2015 roku Rada Gminy Wąbrzeźno podjęła Uchwałę Nr X/64/2015 w sprawie Zasad i trybu postępowania w sprawie udzielania oraz rozliczania dotacji na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Wąbrzeźno. - Powyższa uchwała przewiduje udzielanie dotacji ze środków budżetu gminy do budowy
Najnowsze artykuły

Otwarty konkurs ofert

Otwarty konkurs ofert na prowadzenie w 2018 r. na terenie Gminy Ryńsk Środowiskowego Domu Samopomocy  typu A,B,C  zgodnie z wymogami i standardami przewidzianymi przez powszechnie obowiązujące przepisy prawa.

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje hodowców bydła, o możliwości przystąpienia do dobrowolnego programu zwalczania zakaźnego zapalenia nosa i tchawicy/otrętu bydła (IBR/IPV) oraz wirusowej biegunki bydła i choroby błon śluzowych (BVD/MD)
Powiatowy Lekarz weterynarii w Wąbrzeźnie informuje o wejściu w życie Rozporządzenia MRiRW z dnia 4 sierpnia 2017 roku. w sprawie wprowadzenia programu zwalczania zakaźnego zapalenia nosa i tchawicy/otrętu bydła oraz wirusowej biegunki bydła i choroby błon śluzowych w wybranych stadach bydła (Dz. U. 2017, poz. 1722)

Zawody Powiatowe OLD BOYS 2017

Od 1997 roku w Polsce obowiązuje ustawa o ochronie zwierząt, która reguluje m.in. zasady postępowania ze zwierzętami domowymi. Określa ona prawa zwierząt i obowiązki ich właścicieli, za nieprzestrzeganie których grozi odpowiedzialność karna - grzywna a nawet pozbawienie wolności.
Właściciel zwierzęcia ma obowiązek zapewnienia odpowiedniej karmy i stałego dostępu do wody oraz pomieszczenia chroniącego przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego i umożliwiającego swobodną zmianę pozycji ciała.

Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica informuje, że od 02.11.2017 do 20.11.2017 roku będzie trwał IV nabór do projektu „Szansa dla Aktywnych - Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy”.

Łączny koszt przedsięwzięcia wyniósł 755.895,60 zł.