Coraz mniej czasu pozostało mikroprzedsiębiorcom na przesłanie pierwszego JPK_VAT (do 26 lutego). Aby mieć pewność
Podziel się kroplą krwi! Wszystkich chętnych zapraszamy do oddawania krwi oraz do zostania Honorowym Dawcą Krwi.
Wszyscy podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K pierwszy Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT
Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w
Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość bezpłatnego korzystania przez mieszkańców Gminy Ryńsk z lodowiska w
Szanowni Państwo Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu serdecznie zaprasza Mamy i Ojców do
Szanowni Rolnicy,  w związku z dużą ilością opadów atmosferycznych w drugiej połowie 2017 r.  powodujących
  • Podpisz i wyślij JPK_VAT z Profilem Zaufanym
  • Zaproszenie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Wąbrzeźnie
  • Trwa kampania informacyjno-edukacyjna ułatwiająca mikroprzedsiębiorcom złożenie JPK_VAT
  • Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!
  • LODOWISKO W RADZYNIU CHEŁMIŃSKIM
  • DOFINASOWANIE NA ŻŁOBKI I NIANIE
  • Informacja  - szkody w gospodarstwach i uprawach
Dawid Gutowski, uczeń naszej gminy, został Mistrzem Polski w biegu na 600 m.

Podczas Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Białej Podlaskiej Dawid Gutowski, uczeń naszej gminy, został Mistrzem Polski w biegu na 600m.

Gdy Dawid był w 6 klasie Szkoły Podstawowej trafiłem do szkoły w Zieleniu w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego. Chłopak zapisał się do grupy, w której prowadziłem zajęcia ogólnorozwojowe z elementami lekkoatletyki - to była zabawa usprawnianie i przygotowanie do treningu. W wieku gimnazjalnym rozpoczęliśmy stopniowo prace treningową, która stawała się bardziej ukierunkowana. Na przestrzeni tego czasu Dawid zdobył kilka medali Mistrzostw Województwa i Makroregionu. W 2016r. "Gutek" po raz pierwszy wystartował na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U16 zajmując 10 miejsce. W bieżącym roku założyliśmy walkę o medal w krajowym czempionacie PZLA, jako trener celowałem z formą na Mistrzostwa Polski i to dzięki wzorowej postawie i pracy Dawida udało się osiągnąć. Dawid Gutowski, dnia 23 września 2017r. startując w biegu na 600m w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski zdobył złoty medal zostając Mistrzem Polski.

Piotr Zrada

MP DG 02 MP DG 03 MP DG 04