Działając na podstawie art. 11 ust. 2 i art. 13 ust. 1 w związku z art. 4 ust. 1 pkt 4 i 16 ustawy z dnia 24 kwietnia
“Są sny, dla których warto jest żyć….”  tak rozpoczyna się libretto musicalu “ Józef i cudowny płaszcz snów w
Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadania: "Prowadzenie w 2018 r. na terenie Gminy Ryńsk
W roku 2017 kontynuowaliśmy udzielanie dofinasowania do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków dla mieszkańców Gminy
Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Ryńsk zgodnie z coroczną tradycją zorganizowało w dniu 14 grudnia 2017 r.
Po raz dwudziesty siódmy odbyła się olimpiada wiedzy rolniczej, której organizatorem jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek
29 listopada 2017 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy, który mieści się we Wroniu odbyła się Zabawa Andrzejkowa.
  • Otwarty konkurs ofert na rganizację wydarzeń kulturalnych oraz organizowanie zajęć rekreacyjno-wypoczynkowych
  • Uroczyste otwarcie nowego budynku
  • Są sny, dla których warto jest żyć….
  • Ogłoszenie wyników otwartego konkursu
  • Afrykański pomór świń
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków - podsumowanie
  • Nowy samochód ratowniczo gaśniczy
  • Wigilia Kół gospodyń Wiejskich Gminy Ryńsk
  • XXVII Olimpiada Wiedzy Rolniczej - Eliminacje Powiatowe
  • Zabawa Andrzejkowa i Mikołajki we Wroniu

Wiadomości z wybranych działów

• Inwestycje
  • OSP
  • Ochrona środowiska
W dniu 8 grudnia 2017 roku w Jaworzu miało miejsce uroczyste otwarcie nowo wybudowanego obiektu: świetlicy oraz remizy OSP. Uroczystość zgromadziła liczne grono mieszkańców Jaworza oraz zaproszonych gości, aby wspólnie uczestniczyć w tym ważnym dla miejscowości wydarzeniu.Symbolicznego otwarcia przez przecięcie wstęgi dokonali: Pan Władysław Łukasik -
W Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarantowicach pojawił się oczekiwany przez strażaków nowy średni samochód specjalny, ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 i funkcją do ograniczenia stref skażeń chemicznych i ekologicznych Volvo FLD3CFL rok produkcji 2017. Pojazd został zakupiony ze środków MSWiA w kwocie 300.000,00 zł oraz Gminy Ryńsk w kwocie: 429.636,00 zł.
W dniu 21 listopada 2017 roku Rada Gminy Ryńsk podjęła Uchwałę Nr XLI/315/2017 w sprawie Zasad i trybu postępowania w sprawie udzielania oraz rozliczania dotacji na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Ryńsk. - Powyższa uchwała przewiduje udzielanie dotacji ze środków budżetu gminy do budowy przydomowych
VII edycja Letniej Ligi za nami

9 lipca 2017 roku wystartowaliśmy z VII już edycją Letniej Ligi Piłki Nożnej Gminy Ryńsk.
W tym roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników zmniejszyliśmy wymaganą liczbę zawodników w drużynie. Dzięki temu w zawodach udział wzięło aż 7 drużyn reprezentujących sołectwa Gminy Ryńsk. To dotychczasowy rekord. Mecze zostały rozegrane na boisku w Myśliwcu.
Do regularnie już grających drużyn z Ryńska, Wałycza, Myśliwca i Orzechowa po przerwie wróciły ekipy z Łabędzia i Przydworza, a rolę debiutanta pełniła drużyna z Orzechówka.

Mecze rozgrywane były w dwa, słoneczne, lipcowe weekendy. Pierwsze kolejki spotkań pokazały, że w tym roku najmocniejsze składy posiadają drużyny z Ryńska, Myśliwca i Łabędzia. O ile Ryńsk i Łabędź skromnie zdobywały punkty wygrywając swoje mecze po 1: 0, to gospodarze od samego początku zaczęli z przytupem, pokazując swoją moc.
Wałycz minimalnie przegrywając dwa pierwsze spotkania wyraźnie stracił z tonu, ale zdołał się pozbierać i wywalczyć później 1 pkt z Przydworzem. Dość trudno wiodło się również ekipie z Orzechówka.
Choć pierwszy mecz w lidze wygrali, to później było już o wiele trudniej. Co ciekawe Przydwórz notował remis za remisem, grając z uporem i solidnością w obronie, jednak dość nieskutecznie w ataku. Orzechowo z kolei nie przypominało silnej ekipy z poprzednich lat, pretendującej regularnie do tytułu i mogącej sobie przypisać zwycięstwo nad Ryńskiem w 2014 roku.
Warto dodać, że do momentu meczu Ryńska z Łabędziem, obrońcy tytułu w historii ligi przegrali tylko raz, właśnie ze wspominanym Orzechowem. Na półmetku rozgrywek wyklarowała się, więc trójka, walcząca o tytuł Mistrza Gminy Ryńsk.
Były to wspomniane Łabędź i Myśliwiec oraz przez porażkę z Łabędziem, z mniejszymi już szansami Ryńsk. Drugi weekend rozgrywek szybko przyniósł dość oczekiwane zakończenie. W decydującym meczu Myśliwiec pokonał 4: 0 Łabędź i tym samym zapewnił sobie pierwszy w historii tytuł Mistrza Gminy Ryńsk. Co ciekawe wygrywając ligę zawodnicy z Myśliwca nie przegrali żadnego spotkania i nie stracili ani jednej bramki. Poza tym, jako pierwsi przerwali sześcioletnią dominację w lidze drużyny z Ryńska. Zgarnęli również tytuł króla strzelców, który trafił do Patryka Budziwojskiego za zdobycie 7 bramek.
Warto wspomnieć, że w tej edycji padła 300 bramka w lidze, którą zdobył Łukasz Zalewski z Łabędzia w meczu Orzechowo – Łabędź.

Ryńsk powiększył swój rekord zwycięstw w lidze do 22 meczy, zaś tegoroczny kapitan drużyny z Ryńska, Karol Mądzielewski został samotnym liderem klasyfikacji uczestników. Łącznie przez VII edycji zagrał w lidze aż 25 razy. Niewiele zmian przyniosła tabela strzelców.

W tym roku zabrakło jej lidera Adriana Domachowskiego (39 goli) i wicelidera Bartosza Nelkowskiego (26 goli), a z pierwszej piątki czołowych strzelców w pełnym wymiarze zagrał tylko Łukasz Poza tym Izydroski strzelając 3 bramki.

Mamy nadzieje, że ze wszystkimi spotkamy się już za rok. Warto dodać, że drużyna z Myśliwca ufundowała puchar dla najsympatyczniejszej drużyny tegorocznej edycji, którą został Wałycz. Dziękujemy za ogromne emocje, grę fair play i dobrą zabawę, bo o to tak naprawdę chodzi w sporcie i naszej lidze.

Czytany 218 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 wrzesień 2017 06:54