Szanowni Państwo. Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica informuje, że do 30.09.2017 roku trwa III nabór do
Wspaniałe przeżycia zafundował nam uczeń Zespołu Szkół w Zieleniu Wiktor Chmiel, który przeszedł kolejny etap w
9 lipca 2017 roku wystartowaliśmy z VII już edycją Letniej Ligi Piłki Nożnej Gminy Ryńsk. W tym roku wychodząc
APEL O POMOC POSZKODOWANYM W NAWAŁNICY
W tym roku Dożynki Gminne obyły się 26 sierpnia 2017 roku w Zieleniu. Uroczystości dożynkowe rozpoczęła uroczysta msza
Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się
Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C. W ciągu dnia, najwyższa
Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica ogłasza nabór uczestników na szkolenia w ramach projektu „Kujawsko Pomorska Akademia
  • Trwa III nabór do projektu „Szansa dla Aktywnych - Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy”.
  • I Bieg Myśliwiecki
  • Kolejny sukces Wiktora
  • VII edycja Letniej Ligi za nami
  • Rozstrzygnięcie konkursu Piękna Zagroda 2017
  • Apel o pomoc poszkodowanym w nawałnicy
  • Dożynki Gminne Zieleń 2017 rok.
  • Badania mammograficzne
  • Poradnik na upały
  • Nabór uczestników  do „Kujawsko – Pomorskiej Akademii  Młodych Liderów”

Informacje z wybranych działów:

• Inwestycje
  • OSP
  • Ochrona środowiska
lipiec 07, 2017
0
Dobiegają końca prace związane z realizacją zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych nr 070319C i nr 070320C relacji Czystochleb – Małe Radowiska”
lipiec 12, 2017
0
W dniu 08.07.2017 r. przeprowadzono w miejscowości Ryńsk Gminne Zawody Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Ryńsk, w których wzięło udział
listopad 28, 2016
0
Rezerwat przyrody „Wronie” znajduje się na obszarze gminy Ryńsk. L.p. Nazwa Pow. [ha] Gmina Powiat Opis lokalizacji Forma
Rozstrzygnięcie konkursu Piękna Zagroda 2017

PZ 2017 02Podczas dożynek gminnych, które odbyły się w dniu 26 sierpnia 2017 roku w Zieleniu, ogłoszone zostały wyniki XVII edycji konkursu Piękna Zagroda.
Konkurs ten od lat ma na celu zachęcenie mieszkańców terenów wiejskich do dbania i upiększania swoich ogrodów oraz obejść. Z roku na rok cieszy się niezmienną popularnością, co związane jest z coraz większą liczbą piękniejących zagród na terenie Gminy Ryńsk.

Konkurs organizowany jest w dwóch etapach gminnym oraz powiatowym, i przeprowadzony jest w kategoriach:
na najbardziej zadbaną działkę siedliskową oraz na najbardziej zadbaną zagrodę wiejską. PZ 2017 03

W tym roku na etapie gminnym w konkursie udział wzięło 15 uczestników z terenu naszej gminy, a w lipcu komisja konkursowa dokonała oceny zgłoszonych do konkursu zagród i ogródków. Wyniki zostały przedstawione na uroczystości dożynkowej w Zieleniu. Wszystkie zagrody biorące udział w konkursie były pięknie i starannie przygotowane, każda odznaczała się swoją wyjątkowością i niepowtarzalnością, jednak w każdych konkursach jest tak, że należy przyznać kolejne miejsca, nawet jeśli to trudne zadanie.

W kategorii na najbardziej zadbaną zagrodę wiejską I miejsce zajęła Pani Maria Imiałek z Rozgardu,
II miejsce Pani Edyta Lewandowska z Jarantowic.

W kategorii na najbardziej zadbaną działkę siedliskową zwyciężyli Państwo Agnieszka i Paweł Turbak z Sitna,
II miejsce zajęła Pani Agnieszka Gołębiewska z Wałycza,
III miejsce ex aequo zajęli Państwo Alicja i Marek Kozubowscy z Myśliwca oraz Państwo Lidia i Wiesław Kuczkowscy z Nielubia.
Dodatkowo za bardzo dużą różnorodność odmian i gatunków roślin w ogrodzie przydomowym wyróżniona została Pani Jadwiga Wiśniewska z Orzechowa.
Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki w postaci książek o tematyce ogrodniczej, za chęć pokazania swojego ogrodu oraz prace wkładaną w jego pielęgnację i utrzymanie.

Czytany 110 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 wrzesień 2017 06:24