Otwarty konkurs ofert na prowadzenie w 2018 r. na terenie Gminy Ryńsk Środowiskowego Domu Samopomocy  typu
Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje hodowców bydła, o możliwości przystąpienia do dobrowolnego programu zwalczania
Zebraliśmy się o godz. 9: 00 rano w sobotę 2 września 2017 roku, aby strażacy, którzy maja więcej niż 40 lat mogli
Od 1997 roku w Polsce obowiązuje ustawa o ochronie zwierząt, która reguluje m.in. zasady postępowania ze zwierzętami
Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica informuje, że od 02.11.2017 do 20.11.2017 roku będzie trwał IV nabór
Wykonano modernizację drogi dojazdowej nr 070246C do gruntów rolnych w Jaworzu na odcinku 1.277 m w technologii
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Urzędzie Gminy Ryńsk miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród Wójta Gminy
Szkolenie nt: "Wysoce zjadliwa grypa ptaków - sytuacja epizootyczna, zasady bioasekuracji dla gospodarstw utrzymujących
Zgodnie z nowelizacją ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r., poz. 1817), organ
 • Otwarty konkurs ofert
 • Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje
 • Zawody Powiatowe OLD BOYS 2017
 • Zwierzęta domowe - prawa i obowiązki
 • Szansa dla Aktywnych - Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy
 • Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Jaworzu
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Bezpłatne badania kolonoskopowe
 • Informacja dla hodowców drobiu
 • Program Współpracy Gminy Ryńsk z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok

Wiadomości z wybranych działów

 • Inwestycje
 • OSP
 • Ochrona środowiska
Wykonano modernizację drogi dojazdowej nr 070246C do gruntów rolnych w Jaworzu na odcinku 1.277 m w technologii nawierzchni bitumicznej realizowanej dwuwarstwowo. Zadanie uzyskało dofinansowanie do długości 0,500 km w kwocie 86.500,00 zł ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego pochodzących z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej.
Zebraliśmy się o godz. 9: 00 rano w sobotę 2 września 2017 roku, aby strażacy, którzy maja więcej niż 40 lat mogli zmierzyć się w sportowej rywalizacji. Przypomnijmy, iż OSP przygotowują pięcioosobowe drużyny, według regulaminu ustalonego przez organizatorów, którymi w tym roku byli wąbrzescy strażacy. Na szczęście wybrano najlepsze miejsce, jakie daje
W dniu 1 czerwca 2015 roku Rada Gminy Wąbrzeźno podjęła Uchwałę Nr X/64/2015 w sprawie Zasad i trybu postępowania w sprawie udzielania oraz rozliczania dotacji na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Wąbrzeźno. - Powyższa uchwała przewiduje udzielanie dotacji ze środków budżetu gminy do budowy
Dożynki Gminne Zieleń 2017 rok.

dg 2017 038W tym roku Dożynki Gminne obyły się 26 sierpnia 2017 roku w Zieleniu. Uroczystości dożynkowe rozpoczęła uroczysta msza święta, podczas której ks. Jurand Paczkowski, Proboszcz Parafii w Zieleniu, modląc się w intencji rolników naszej gminy, docenił ich wysiłek i trud, jaki wkładają każdego dnia w pracę na roli. Po uroczystościach kościelnych wszyscy goście korowodem dożynkowym udali się na teren szkoły podstawowej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.


Starostami tegorocznych Dożynek byli:
Pani Justyna Jakóbczyk z Zielenia i Pan Piotr Jabłoński z Małych Radowisk
a wicestarostami:
Pani Danuta Ulaszewska z Czystochlebia i Pan Tomasz Wessel z Pływaczewa.
Jak nakazuje stary zwyczaj, Starostowie przekazali na ręce Gospodarzy Gminy, Pana Władysława Łukasika Wójta Gminy Ryńsk oraz Pana Piotra Piątkowskiego Przewodniczącego Rady Gminy bochny chleba wypieczone z mąki z tegorocznych zbiorów.
Pan Wójt przyjmując dar od rolników, zobowiązał się dzielić go sprawiedliwie by nikomu nie zabrakło go na stole. Po uroczystym powitaniu Pan Wójt wyraził słowa uznania dla pracy rolników oraz złożył życzenia pomyślności. Następnie gospodarze dożynek podzielili się chlebem z gośćmi.
Po części oficjalnej, część artystyczną rozpoczął występ uczniów Szkoły Podstawowej w Zieleniu zachwycając publiczność przedpremierowym przedstawieniem musicalu, pt." Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze" wg Andrew Lloyda Webbera.
Kolejno wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” z bogatym repertuarem pieśni i tańców ludowych. W dalszej części uroczystości wystąpił solista – Wiktor Chmiel, uczeń Szkoły Podstawowej w Zieleniu, laureat wielu konkursów muzycznych, ogólnopolskich, międzynarodowych, ostatnio uczestnik programu The Voice Kids, zakwalifikowany do ścisłego grona wykonawców.
Podczas dożynek podsumowano gminny etap konkursu „Piękna Zagroda” oraz wręczono nagrody w konkursie wieńców dożynkowych, które otrzymały sołectwa:
Cymbark, Czystochleb, Jarantowice, Jaworze, Ludowice, Łabędź i Nielub, Małe Radowiska, Myśliwiec, Orzechowo, Orzechówko, Pływaczewo, Przydwórz, Ryńsk, Sitno, Stanisławki, Trzcianek, Trzciano, Wałycz, Wałyczyk i Zieleń.

Wieczorną część dożynek uświetniła gwiazda wieczoru zespół „Szalone Gitary”, grający muzykę bigbit. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z Zespołem Magtex.

Na święcie plonów można było odwiedzić stoiska z sołectw:
Zieleń, Małe Radowiska, Wałyczyk, Wałycz, Czystochleb, Orzechówko, Łabędź, gdzie każdy mógł zdegustować smaczne, regionalne wyroby przygotowane przez gospodynie z naszej gminy, a także pozostałe stoiska instytucji i firm, min. LGD „Ziemia Wąbrzeska” oraz Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Na dożynkach można było skorzystać z wielu atrakcji i uczestniczyć we wspólnej zabawie.

 

Galeria zawiera 154 zdjęcia.

Czytany 1401 razy Ostatnio zmieniany piątek, 08 wrzesień 2017 08:01

Adres_Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

Galeria_Gmina_Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top