Szanowni Państwo. Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica informuje, że do 30.09.2017 roku trwa III nabór do
Wspaniałe przeżycia zafundował nam uczeń Zespołu Szkół w Zieleniu Wiktor Chmiel, który przeszedł kolejny etap w
9 lipca 2017 roku wystartowaliśmy z VII już edycją Letniej Ligi Piłki Nożnej Gminy Ryńsk. W tym roku wychodząc
Podczas dożynek gminnych, które odbyły się w dniu 26 sierpnia 2017 roku w Zieleniu, ogłoszone zostały wyniki XVII
APEL O POMOC POSZKODOWANYM W NAWAŁNICY
W tym roku Dożynki Gminne obyły się 26 sierpnia 2017 roku w Zieleniu. Uroczystości dożynkowe rozpoczęła uroczysta msza
Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się
Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C. W ciągu dnia, najwyższa
Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica ogłasza nabór uczestników na szkolenia w ramach projektu „Kujawsko Pomorska Akademia
 • Trwa III nabór do projektu „Szansa dla Aktywnych - Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy”.
 • I Bieg Myśliwiecki
 • Kolejny sukces Wiktora
 • VII edycja Letniej Ligi za nami
 • Rozstrzygnięcie konkursu Piękna Zagroda 2017
 • Apel o pomoc poszkodowanym w nawałnicy
 • Dożynki Gminne Zieleń 2017 rok.
 • Badania mammograficzne
 • Poradnik na upały
 • Nabór uczestników do „Kujawsko – Pomorskiej Akademii Młodych Liderów”

Informacje z wybranych działów:

 • Inwestycje
 • OSP
 • Ochrona środowiska
lipiec 07, 2017
0
Dobiegają końca prace związane z realizacją zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych nr 070319C i nr 070320C relacji Czystochleb – Małe Radowiska”
lipiec 12, 2017
0
W dniu 08.07.2017 r. przeprowadzono w miejscowości Ryńsk Gminne Zawody Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Ryńsk, w których wzięło udział
listopad 28, 2016
0
Rezerwat przyrody „Wronie” znajduje się na obszarze gminy Ryńsk. L.p. Nazwa Pow. [ha] Gmina Powiat Opis lokalizacji Forma
Dożynki Gminne Zieleń 2017 rok.

dg 2017 038W tym roku Dożynki Gminne obyły się 26 sierpnia 2017 roku w Zieleniu. Uroczystości dożynkowe rozpoczęła uroczysta msza święta, podczas której ks. Jurand Paczkowski, Proboszcz Parafii w Zieleniu, modląc się w intencji rolników naszej gminy, docenił ich wysiłek i trud, jaki wkładają każdego dnia w pracę na roli. Po uroczystościach kościelnych wszyscy goście korowodem dożynkowym udali się na teren szkoły podstawowej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.


Starostami tegorocznych Dożynek byli:
Pani Justyna Jakóbczyk z Zielenia i Pan Piotr Jabłoński z Małych Radowisk
a wicestarostami:
Pani Danuta Ulaszewska z Czystochlebia i Pan Tomasz Wessel z Pływaczewa.
Jak nakazuje stary zwyczaj, Starostowie przekazali na ręce Gospodarzy Gminy, Pana Władysława Łukasika Wójta Gminy Ryńsk oraz Pana Piotra Piątkowskiego Przewodniczącego Rady Gminy bochny chleba wypieczone z mąki z tegorocznych zbiorów.
Pan Wójt przyjmując dar od rolników, zobowiązał się dzielić go sprawiedliwie by nikomu nie zabrakło go na stole. Po uroczystym powitaniu Pan Wójt wyraził słowa uznania dla pracy rolników oraz złożył życzenia pomyślności. Następnie gospodarze dożynek podzielili się chlebem z gośćmi.
Po części oficjalnej, część artystyczną rozpoczął występ uczniów Szkoły Podstawowej w Zieleniu zachwycając publiczność przedpremierowym przedstawieniem musicalu, pt." Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze" wg Andrew Lloyda Webbera.
Kolejno wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” z bogatym repertuarem pieśni i tańców ludowych. W dalszej części uroczystości wystąpił solista – Wiktor Chmiel, uczeń Szkoły Podstawowej w Zieleniu, laureat wielu konkursów muzycznych, ogólnopolskich, międzynarodowych, ostatnio uczestnik programu The Voice Kids, zakwalifikowany do ścisłego grona wykonawców.
Podczas dożynek podsumowano gminny etap konkursu „Piękna Zagroda” oraz wręczono nagrody w konkursie wieńców dożynkowych, które otrzymały sołectwa:
Cymbark, Czystochleb, Jarantowice, Jaworze, Ludowice, Łabędź i Nielub, Małe Radowiska, Myśliwiec, Orzechowo, Orzechówko, Pływaczewo, Przydwórz, Ryńsk, Sitno, Stanisławki, Trzcianek, Trzciano, Wałycz, Wałyczyk i Zieleń.

Wieczorną część dożynek uświetniła gwiazda wieczoru zespół „Szalone Gitary”, grający muzykę bigbit. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z Zespołem Magtex.

Na święcie plonów można było odwiedzić stoiska z sołectw:
Zieleń, Małe Radowiska, Wałyczyk, Wałycz, Czystochleb, Orzechówko, Łabędź, gdzie każdy mógł zdegustować smaczne, regionalne wyroby przygotowane przez gospodynie z naszej gminy, a także pozostałe stoiska instytucji i firm, min. LGD „Ziemia Wąbrzeska” oraz Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Na dożynkach można było skorzystać z wielu atrakcji i uczestniczyć we wspólnej zabawie.

 

Galeria zawiera 154 zdjęcia.

Czytany 1163 razy Ostatnio zmieniany piątek, 08 wrzesień 2017 08:01

Adres_Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

Galeria_Gmina_Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top