Coraz mniej czasu pozostało mikroprzedsiębiorcom na przesłanie pierwszego JPK_VAT (do 26 lutego). Aby mieć pewność
Podziel się kroplą krwi! Wszystkich chętnych zapraszamy do oddawania krwi oraz do zostania Honorowym Dawcą Krwi.
Wszyscy podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K pierwszy Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT
Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w
Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość bezpłatnego korzystania przez mieszkańców Gminy Ryńsk z lodowiska w
Szanowni Państwo Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu serdecznie zaprasza Mamy i Ojców do
Szanowni Rolnicy,  w związku z dużą ilością opadów atmosferycznych w drugiej połowie 2017 r.  powodujących
  • Podpisz i wyślij JPK_VAT z Profilem Zaufanym
  • Zaproszenie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Wąbrzeźnie
  • Trwa kampania informacyjno-edukacyjna ułatwiająca mikroprzedsiębiorcom złożenie JPK_VAT
  • Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!
  • LODOWISKO W RADZYNIU CHEŁMIŃSKIM
  • DOFINASOWANIE NA ŻŁOBKI I NIANIE
  • Informacja  - szkody w gospodarstwach i uprawach

Od 1 kwietnia 2016 r. ruszył program Rodzina 500+. Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego na kolejny okres świadczeniowy 2017/2018 będą przyjmowane od 1 sierpnia br.

Wnioski można składać osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Ryńsk, gdzie dostępne są druki wniosków (druki można też pobrać ze strony Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/wzory-wnioskow-o-swiadczenia-dla-rodzin/) lub przez Internet poprzez:

po wcześniejszym zarejestrowaniu się na platformie ePUAP i uzyskaniu profilu zaufanego ePUAP. Bezpłatnie można uzyskać go w punktach potwierdzania profili zaufanych. Jeden z takich punktów mieści się w budynku Urzędu Gminy Ryńsk przy ul. Mickiewicza 21, Biuro Dowodów Osobistych, pok. 1 (parter) aby uzyskać bezpłatny podpis elektroniczny - „profil zaufany ePUAP" należy:

- krok 1 - zarejestrować się na platformie ePUAP (adres strony: www.epuap.gov.pl), przy rejestracji konta wymagane jest podanie poprawnego numeru PESEL;

- krok 2 - udać się, z ważnym dowodem osobistym do „punktu potwierdzającego" w Urzędzie Gminy Ryńsk celem potwierdzenia swojej tożsamości.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na kolejny okres złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata tego świadczenia przysługująca za miesiąc październik danego roku następuje do dnia 31 października tego roku.

Informujemy również, że od 1 sierpnia br. można składać wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz funduszu alimentacyjnego na nowy okres 2017/2018.
Wnioski o ustalenie świadczenia wychowawczego, zasiłku rodzinnego oraz funduszu alimentacyjnego przyjmowane są w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Ryńsk ul. Mickiewicza 12/1, Wąbrzeźno w pokoju nr 3 i nr 4 (drugie wejście do Ośrodka od strony LGD Ziemia Wąbrzeska) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:15 do 15:15.

Informacje można uzyskać pod numerami telefonów:

Czytany 316 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 lipiec 2017 11:57