Coraz mniej czasu pozostało mikroprzedsiębiorcom na przesłanie pierwszego JPK_VAT (do 26 lutego). Aby mieć pewność
Podziel się kroplą krwi! Wszystkich chętnych zapraszamy do oddawania krwi oraz do zostania Honorowym Dawcą Krwi.
Wszyscy podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K pierwszy Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT
Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w
Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość bezpłatnego korzystania przez mieszkańców Gminy Ryńsk z lodowiska w
Szanowni Państwo Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu serdecznie zaprasza Mamy i Ojców do
Szanowni Rolnicy,  w związku z dużą ilością opadów atmosferycznych w drugiej połowie 2017 r.  powodujących
  • Podpisz i wyślij JPK_VAT z Profilem Zaufanym
  • Zaproszenie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Wąbrzeźnie
  • Trwa kampania informacyjno-edukacyjna ułatwiająca mikroprzedsiębiorcom złożenie JPK_VAT
  • Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!
  • LODOWISKO W RADZYNIU CHEŁMIŃSKIM
  • DOFINASOWANIE NA ŻŁOBKI I NIANIE
  • Informacja  - szkody w gospodarstwach i uprawach
Złoto dla Ryńska

Dzień 26 maja 2017 roku zapisze się złotymi głoskami w historii szkoły w Ryńsku. Tego dnia odbył się finał wojewódzki na Orliku przy SP6 w Inowrocławiu.
Sukcesem było znalezienie się w finałowej czwórce, ale wiadomo, że dziewczęta marzyły o medalu. I udało się. Pierwszy raz w finale i od razu złoto.

Już w pierwszym meczu pokonaliśmy faworyta SP6 Inowrocław 2:0. Warto dodać, że SP6 to zwycięzca z ubiegłego roku, a także mistrz Polski w zawodach o Puchar Tymbarka i o Puchar Premiera RP. Przed meczem z SP2 Nakło mieliśmy już przynajmniej srebrny medal. Do złota potrzebowaliśmy wygranej, przeciwniczkom wystarczał remis. Dziewczęta pokazały charakter. Dosłownie w ostatniej akcji meczu Wiktoria Hancyk w zamieszaniu podbramkowym strzeliła upragnioną bramkę, która dała nam zwycięstwo i złote medale.
Po strzeleniu bramki, sędzia zakończył spotkanie i powiedział do opiekuna i trenera dziewcząt pana Sławomira Słowika: "trenerze do końca zostało 5 sekund". Dla SP Ryńsk magiczne 5 sekund, które przejdzie do historii sportu naszej szkoły.

W zwycięskiej drużynie zagrały:
Wiktoria Wiśniewska,
Małgorzata Guściora,