Zjawisko: Przymrozki Stopień zagrożenia: 1 Przebieg: Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C,
Energa-Operator informuje, że w niżej podanym terminie nastąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej dla mieszkańców
Uprzejmie informujemy, że została wdrożona w e-Urząd Skarbowy funkcjonalność umożliwiającą użytkownikom składanie
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska wraz z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w
Urząd Skarbowy w Wąbrzeźnie informuje o dniach otwartych dotyczących rozliczenia podatku za 2023 r. Zaplanowano je
  • Ostrzeżenie meteorologiczne: przymrozki
  • Planowane przerwy w dostawie prądu - Orzechowo, Węgorzyn
  • Nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym
  • Bezpłatne wsparcie dla rolników w przygotowaniu wniosków o płatności bezpośrednie w 2024 r.
  • Weź udział w szkoleniu „Przetwórstwo mleka w gospodarstwie rolnym”
  • Dzień Otwarty w Urzędzie Skarbowym w Wąbrzeźnie
  • Planowane przerwy w dostawie prądu - Małe Radowiska
Badania mammograficzne

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:

Wąbrzeźno  – 21 lipca przy Pływalni Miejskiej, ul. Matejki 2a

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

mammografia 002
mammografia 003