Energa-Operator informuje, że nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla mieszkanców zasilanych z
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu informuje, że w okresie od 16 maja do II dekady czerwca 2018 roku
W związku ze zwiększonym zainteresowaniem przedsiębiorców w zakresie danych we wpisach zwracamy się z uprzejmą prośbą o
Powiatowy Urząd Pracy w Wąbrzeźnie wraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Toruniu organizuje w dniu 06 czerwca 2018 r.
7 kwietnia 2018 roku w świetlicy wiejskiej w Stanisławkach odbyło się Zebranie Wiejskie mieszkańców Sołectwa
Dnia 05.05.2018 r. w miejscowości Ryńsk miały miejsce Gminne Obchody Dnia Strażaka. Gospodarzami uroczystości byli
Przychodnia "KEMED" w Wąbrzeźnie, ul. Matejki 20C zaprasza na bezpłatne badanie ostrości wzroku. Badanie odbędzie się w
  • Informacja o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu informuje o ratowniczych zabiegach samolotowych
  • Komunikat Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w sprawie numeru PESEL w bazie CEIDG
  • Targi pracy w Wąbrzeźnie
  • W Stanisławkach wybrano nowego sołtysa
  • Gminne obchody Dnia Strażaka
  • Bezpłatne badanie ostrości wzroku
Konkurs fotograficzny  „LGD z zabytkiem w tle”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska występuje z kolejną inicjatywą na rzecz aktywizacji lokalnej społeczności. Po przeprowadzonych na przełomie marca i kwietnia warsztatach zdobienia jajka wielkanocnego metodą decoupage przyszedł czas na ogłoszenie kolejnego konkursu fotograficznego, wpisującego się w cykl działań „LGD w obiektywie”.

Tym razem Stowarzyszenie zaprasza mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju, tj. z Miasta Wąbrzeźna oraz gmin: Dębowa Łąka, Książki i Ryńsk, do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „LGD z zabytkiem w tle”.

• Poza nadrzędnymi celami, jakimi są aktywizacja mieszkańców oraz propagowanie i animacja realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju obszaru Ziemi Wąbrzeskiej na lata 2016-2022, poprzez konkurs pragniemy zwrócić tym razem uwagę na piękno i unikatowość lokalnych zabytków, a pośrednio wpłynąć na rozwój turystyki. Najlepsze zgłoszone na konkurs fotografie zamierzamy wykorzystać w naszych publikacjach - wyjaśnia Maciej Rataj, Dyrektor Biura LGD Ziemia Wąbrzeska.
  • Prace fotograficzne powinny prezentować zabytki obszaru objętego działaniem LGD, stanowiące świadectwo minionych epok, których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową. Technika wykonania prac jest dowolna, przy czym do konkursu uczestnicy mogą zgłaszać zdjęcia wcześniej niewykorzystywane i nierozpowszechniane przez inne podmioty oraz zdjęcia, które nie były wcześniej nagrodzone lub wyróżnione - dodaje Michalina Dobber, Animator projektów społecznych Biura LGD.

Konkurs trwa od 8 maja do 30 czerwca 2017 roku. Prace należy przesłać pocztą lub złożyć osobiście w Biurze LGD, ul. Mickiewicza 12/1 w Wąbrzeźnie, w kopercie opatrzonej dopiskiem „LGD z zabytkiem w tle”.

W ramach konkursu przewidziano wyróżnienie 3 najlepszych fotografii. Na autorów zwycięskich prac czekają nagrody rzeczowe o łącznej wartości 1 500,00 zł. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: lgdwabrzezno.pl. O szczegółach konkursu można również dowiedzieć się w Biurze Stowarzyszenia, które mieści się przy ul. Mickiewicza 12/1 w Wąbrzeźnie.

Czytany 603 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 kwiecień 2017 07:18