Coraz mniej czasu pozostało mikroprzedsiębiorcom na przesłanie pierwszego JPK_VAT (do 26 lutego). Aby mieć pewność
Podziel się kroplą krwi! Wszystkich chętnych zapraszamy do oddawania krwi oraz do zostania Honorowym Dawcą Krwi.
Wszyscy podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K pierwszy Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT
Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w
Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość bezpłatnego korzystania przez mieszkańców Gminy Ryńsk z lodowiska w
Szanowni Państwo Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu serdecznie zaprasza Mamy i Ojców do
Szanowni Rolnicy,  w związku z dużą ilością opadów atmosferycznych w drugiej połowie 2017 r.  powodujących
  • Podpisz i wyślij JPK_VAT z Profilem Zaufanym
  • Zaproszenie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Wąbrzeźnie
  • Trwa kampania informacyjno-edukacyjna ułatwiająca mikroprzedsiębiorcom złożenie JPK_VAT
  • Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!
  • LODOWISKO W RADZYNIU CHEŁMIŃSKIM
  • DOFINASOWANIE NA ŻŁOBKI I NIANIE
  • Informacja  - szkody w gospodarstwach i uprawach
Ptasia grypa

Urząd Gminy Ryńsk informuje, iż w związku z wystąpieniem na terenie Polski ognisk ptasiej grypy, 28 grudnia 2016 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Przedmiotowe rozporządzenie nakłada szereg nakazów i zakazów dotyczących utrzymania drobiu, ograniczenia targów, wystaw, pokazów i konkursów z udziałem żywego ptactwa na terytorium Polski.

W związku z powyższym należy zapoznać się z apelem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Głównego Lekarza Weterynarii do hodowców drobiu oraz z ww. rozporządzeniem w plikach do pobrania poniżej.
Główny Lekarz Weterynarii przypomina o bezwzględnej konieczności przestrzegania zasad bioasekuracji. Dotyczy to zarówno gospodarstw przyzagrodowych, utrzymujących drób na własne potrzeby, jak również większych ferm komercyjnych, gdzie hodowla odbywa się w systemie zamkniętym.

Posiadacz drobiu i/lub innych ptaków zobowiązany jest między innymi:
• Zgłosić do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których je utrzymuje,
• Utrzymywać drób i ptaki w zamkniętych obiektach lub innych miejscach, w sposób uniemożliwiający kontakt ich z ptakami dzikimi, • Utrzymywać drób i ptaki w sp
osób wykluczający ich dostęp do zbiorników wodnych, do których mają dostęp dzikie ptaki,
• Karmić i poić drób i ptaki utrzymywane w zamknięciu, w sposób zabezpieczający paszę i wodę przed dostępem dzikich ptaków oraz ich odchodami,
• Wyłożyć maty dezynfekcyjne przed wejściami i wyjściami z budynków gdzie utrzymywany jest drób. Pozostałe zalecenia zapisano szczegółowo w ww. rozporządzeniu oraz przedstawiono na poniższej grafice.

Ulotka

Apel do hodowców drobiu