Dzisiaj pożegnaliśmy Koleżankę Joannę Kozłowską, która po 15 latach pracy w Urzędzie Gminy, zdecydowała się na zmiany w
Trwa akcja składania deklaracji podatkowych za 2023 r. W Urzędzie Skarbowym w Wąbrzeźnie złożonych zostało już koło 50%
Miło nam poinformować, że nowy numer gazetki „Gminne Wieści” (styczeń-luty 2024) jest już dostępny na naszej stronie
Uprzejmie informujemy, że w dniu 29.03.2024 r. Urząd Gminy Ryńsk, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zakład Komunalny będą
Wójt Gminy Ryńsk podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 28 marca 2024 r. o godz. 12:00 odbędzie się przetarg ustny
Wniosek o przekazanie 1,5% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) zawarty jest w zeznaniu podatkowym.
  • Pomyślności i sukcesów na nowej ścieżce życia
  • Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych
  • Akcja składania zeznań PIT za 2023 rok. Nieprawidłowości w zeznaniach podatkowych.
  • Kolejny numer „Gminnych Wieści” jest już dostępny
  • W piątek 29 marca jednostki Gminy Ryńsk czynne do godziny 12:00
  • Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż samochodu specjalnego pożarniczego STAR A 29 stanowiącego własność Gminy Ryńsk
  • Jak przekazać 1,5% podatku na OPP w zeznaniu podatkowym PIT
Spotkanie Autorskie z Ewą Chotomską

21 października 2015 r. Gminna Biblioteka Publiczna organizowała spotkanie autorskie z Ewa Chotomską (córka znanej poetki Wandy Chotomskiej).

Spotkanie odbyło się z udziałem dzieci z Zespołu Szkół w Zieleniu, Myśliwcu, Ryńsku. Ewa Chotomska razem z Andrzejem Grabowskim założyła w 1983 dziecięcy zespół Fasolki. Występowała w programie telewizyjnym Tik-Tak jako Ciotka Klotka.
Program emitowano przez ponad 17 lat, nagrano ok. 1600 odcinków. Ewa Chotomska była scenarzystką programów telewizyjnych skierowanych do najmłodszych: Tik-Tak, Fasola, Domowe przedszkole, Młynek. Jest także autorką tekstów do wielu piosenek dla dzieci, które stały się powszechnie znane, m.in.: Szczotka, pasta, Mydło lubi zabawę, Myj zęby, Moja fantazja.

Pani Ewa zaprezentowała się uczniom w postaci Ciotki Klotki, postaci którą grała w programie dla dzieci "Tik- Tak". Już sam barwny strój autorki wzbudził radość u dzieciaków: dwa różnego koloru buciki, pierzasty szal i kapelusz - jednym słowem ubiór bardzo oryginalny.
Autorka podczas naszego spotkania opowiadała o swojej mamie, o tym jak uczyła ją wymyślać rymy do podanych słów, z czym zresztą świetnie poradzili sobie nasi mali uczestnicy spotkania. Podczas jej rozmowy z dziećmi padało wiele pytań, a za poprawne odpowiedzi autorka nagradzała cukierkami. Najlepsze jednak było to, że po każdym temacie opowiadania odsłuchiwana była związana z nim piosenka, a dzieciaki mogły śpiewać i tańczyć do jej melodii. Po spotkaniu, które przebiegło bardzo żywiołowo i w sympatycznej atmosferze dzieci mogły nabyć książki i otrzymać autograf od autorki.