Zjawisko: Przymrozki Stopień zagrożenia: 1 Przebieg: Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do -1°C, przy
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska wraz z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w
Urząd Skarbowy w Wąbrzeźnie informuje o dniach otwartych dotyczących rozliczenia podatku za 2023 r. Zaplanowano je
Energa-Operator informuje, że w niżej podanym terminie nastąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej dla mieszkańców
Wójt Gminy Ryńsk ogłasza nabór kandydatów na członków Komisji konkursowej do opiniowania ofert złożonych w otwartym
Wójt Gminy Ryńsk ogłasza otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3
  • Ostrzeżenie meteorologiczne: przymrozki
  • Bezpłatne wsparcie dla rolników w przygotowaniu wniosków o płatności bezpośrednie w 2024 r.
  • Weź udział w szkoleniu „Przetwórstwo mleka w gospodarstwie rolnym”
  • Dzień Otwarty w Urzędzie Skarbowym w Wąbrzeźnie
  • Planowane przerwy w dostawie prądu - Małe Radowiska
  • Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków Komisji konkursowej do opiniowania ofert
  • Otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych w 2024 r.
Otwarcie stadionu

Sport jest niezmiernie ważny w życiu każdego człowieka, szczególnie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W gminie Wąbrzeźno od dawna zwraca się uwagę na krzewienie kultury fizycznej.

9 października 2015 roku w Ryńsku miała miejsce uroczystość otwarcia stadionu. Społeczność uczniowska z Zespołu Szkół w Ryńsku oraz lokalni mieszkańcy będą mieli możliwość korzystania z boiska i bieżni zarówno na zajęciach wychowania fizycznego, jak również w wolnym czasie. Nowy kompleks sportowy to także zaplecze magazynowe, węzeł sanitarny oraz trybuny dla widzów. Dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz ich rodzice wzięli aktywny udział w uroczystości.

Goście, na czele z panem Władysławem Łukasikiem - wójtem gminy Wąbrzeźno, zostali zaproszeni na okolicznościową akademię. Motywem przewodnim przewijającym się zarówno w tekstach piosenek, jak i wierszy był sport, zdrowa rywalizacja i dążenie do sukcesu. Pan Sławomir Słowik, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Ryńsku przybliżył zgromadzonym gościom uczniowską kronikę sportową.
Nie zabrakło wspomnień o sukcesach i licznych medalach zdobywanych nie tylko na szczeblach gminnym czy powiatowym, ale również wojewódzkim i ogólnopolskim. Uroczystość uświetniła obecność Anny Jankowskiej, absolwentki szkoły w Ryńsku, która kilka lat temu zdobywała pierwsze bramki na szkolnym boisku, a dziś gra w piłkę nożną w reprezentacji Polski juniorek.
Po części oficjalnej nastąpiło uroczyste przejście na stadion, który przed pierwszymi rozgrywkami został poświęcony przez księdza kanonika Sylwestra Ćwiklińskiego. Sportowy dzień zakończył się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów.

DSC 0289 DSC 0325 DSC 0367 DSC 0374
DSC 0380 DSC 0419 DSC 0421  DSC 0428