Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy informuje, że osoby uprawiające, magazynujące,
Kujawsko–Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii uprzejmie informuje, że w okresie od 4 do 17 kwietnia 2024 roku na
Dzisiaj pożegnaliśmy Koleżankę Joannę Kozłowską, która po 15 latach pracy w Urzędzie Gminy, zdecydowała się na zmiany w
Trwa akcja składania deklaracji podatkowych za 2023 r. W Urzędzie Skarbowym w Wąbrzeźnie złożonych zostało już koło 50%
Miło nam poinformować, że nowy numer gazetki „Gminne Wieści” (styczeń-luty 2024) jest już dostępny na naszej stronie
Uprzejmie informujemy, że w dniu 29.03.2024 r. Urząd Gminy Ryńsk, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zakład Komunalny będą
  • Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych
  • Komunikat WIORiN dla producentów ziemniaków
  • Uwaga! Akcja doustnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie
  • Pomyślności i sukcesów na nowej ścieżce życia
  • Akcja składania zeznań PIT za 2023 rok. Nieprawidłowości w zeznaniach podatkowych.
  • Kolejny numer „Gminnych Wieści” jest już dostępny
  • W piątek 29 marca jednostki Gminy Ryńsk czynne do godziny 12:00
Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu

Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu jest położony nad jeziorem o nazwie Wieczno Południowe. Powierzchnia jeziora to 199,4 ha, obiętość 4.358,0 tys. m3. Głębokość maksymalna 4,1 m. Powierzchnia zlewni całkowitej 51.0 km2. Jezioro położone jest w powiecie wąbrzeskim, gmina Ryńsk.

Jezioro jest podzielone przez półwyspy na dwie części. Wieczno Północne i Wieczno Południowe. W południowej części jeziora zlokalizowany jest ośrodek wypoczynkowy z rozległą plażą. Na terenie ośrodka do wynajęcia są domki oraz pokoje w dwóch hotelikach. Nie brakuje również punktów gastronomicznych.

W sezonie letnim nad bezpieczeństwem plażowiczów korzystających z kąpieli, czuwa ratownik. Na terenie ośrodka działa wypożyczalnia sprzętu wodnego. Woda jest czysta, a plaża posiada wydzielone miejsce do zabaw dla najmłodszych plażowiczów. Osoby, które wybierają się nad jezioro samochodem, mogą zaparkować na płatnym parkingu. Na terenie ośrodka znajduje się pole namiotowe wyposażone w kominek gdzie można przygotować sobie ulubione posiłki.

Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu

tel. 56 688 50 47