W miniony Weekend na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Przydworzu odbył się zlot Volkswagenów. Na polu namiotowym
Zapraszamy na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego (profilaktyka jaskry) W dniu: 08.06.2017 w
Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica rozpoczyna realizację projektu partnerskiego „Szansa dla Aktywnych - Centrum
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opracowało poradnik pt. „Biało-Czerwona”. Publikacja
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska występuje z kolejną inicjatywą na rzecz aktywizacji lokalnej
Szanowni Rolnicy, w związku z wystąpieniem przymrozków w województwie kujawsko-pomorskim proszę o
Wojewoda Kujawsko-Pomorski serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego pn. „Cztery
Obowiązkowe ochronne szczepienie psów przeciwko wściekliźnie. Szczepieniu podlegają wszystkie psy powyżej 3
Szczepienia odbędą się w miejscowościach: Wtorek, 25 kwietnia 2017 r. Plebanka, Jarantowice, Stanisławki, Wronie,
  • Zlot klasycznych Volkswagenów w Przydworzu
  • Badanie wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego
  • Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z Jubileuszem 90-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Pływaczewie.
  • Dotacje na założenie firmy
  • Biało-Czerwona
  • Konkurs fotograficzny  „LGD z zabytkiem w tle”
  • Szkody w uprawach polowych i sadach w związku z wystąpieniem przymrozków
  • Konkursu fotograficzny pn. „Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim”
  • Kolejne terminy szczepienie psów przeciwko wściekliźnie
  • Harmonogram szczepień psów przeciw wściekliźnie na terenie gminy Ryńsk

Informacje z wybranych działów:

• Inwestycje
  • OSP
  • Ochrona środowiska
grudzień 26, 2016
0
Gmina sukcesywnie realizuje zgłaszane przez mieszkańców postulaty w zakresie przebudowy dróg. W tym roku dzięki pozyskaniu
maj 18, 2017
0
Dnia 06.05.2017 Roku miały miejsce Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z Jubileuszem 90-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Pływaczewie.
listopad 28, 2016
0
Rezerwat przyrody „Wronie” znajduje się na obszarze gminy Ryńsk. L.p. Nazwa Pow. [ha] Gmina Powiat Opis lokalizacji Forma
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

W województwie kujawsko-pomorskim ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszej gminy może umieszczać na mapie swoje spostrzeżenia dotyczące zaobserwowanych negatywnych zjawisk, które chcieliby przekazać policji. Może także sprawdzić czy w danej okolicy jest bezpiecznie i mieć na to wpływ. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! Logowanie odbywa się poprzez stronę www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl lub http://mapy.geoportal.gov.pl/iMaplite/KMZBPublic.html.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje katalogowane w trzech płaszczyznach:
• informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
• informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
o bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
o w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,
• informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej oraz informacje różnych instytucji. Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
Warto podkreślić, że teraz także Ty, możesz mieć możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować.
Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub korzystać z numerów alarmowych: 112, 997.

ULOTKA KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Czytany 275 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 13 listopad 2016 20:48