Dzień 26 maja 2017 roku zapisze się złotymi głoskami w historii szkoły w Ryńsku. Tego dnia odbył się finał wojewódzki
Informujemy że na terenie Gminy Ryńsk w najbliższych miesiącach odbędzie się inwentaryzacja wyrobów zawierających
Od 17 czerwca 2017 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące wycinki drzew, zgodnie z którymi nadal nie jest wymagana
W dniu 12 czerwca 2017 roku odbyła się XXXVI Sesja Rady Gminy Ryńsk, której najważniejszym tematem było zatwierdzenie
W okresie od 1 lutego do 19 maja 2017 roku w szkołach podstawowych i gimnazjach zlokalizowanych na terenie Gminy Ryńsk
W dniu 9 czerwca 2017 roku miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Panie ze Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy
Trwają prace związane z budową remizo-świetlicy w Jaworzu w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa budynku świetlicy
Zapraszamy osoby niepracujące, które ukończyły 30 lat, do udziału w projekcie FABRYKA FIRM Oferujemy: - Dotacje na
  • Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ryńsk 2017
  • Złoto dla Ryńska
  • Realizacja programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest
  • Zmiany w wycince drzew
  • Absolutorium dla Wójta Gminy
  • Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego
  • Dzień Matki
  • Przebudowa dróg gminnych relacji Czystochleb - Małe Radowiska
  • Budowa budynku świetlicy z zapleczem w Jaworzu
  • Pieniądze na założenie i prowadzenie własnej firmy

Informacje z wybranych działów:

• Inwestycje
  • OSP
  • Ochrona środowiska
lipiec 07, 2017
0
Dobiegają końca prace związane z realizacją zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych nr 070319C i nr 070320C relacji Czystochleb – Małe Radowiska”
lipiec 12, 2017
0
W dniu 08.07.2017 r. przeprowadzono w miejscowości Ryńsk Gminne Zawody Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Ryńsk, w których wzięło udział
listopad 28, 2016
0
Rezerwat przyrody „Wronie” znajduje się na obszarze gminy Ryńsk. L.p. Nazwa Pow. [ha] Gmina Powiat Opis lokalizacji Forma
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

W województwie kujawsko-pomorskim ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszej gminy może umieszczać na mapie swoje spostrzeżenia dotyczące zaobserwowanych negatywnych zjawisk, które chcieliby przekazać policji. Może także sprawdzić czy w danej okolicy jest bezpiecznie i mieć na to wpływ. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! Logowanie odbywa się poprzez stronę www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl lub http://mapy.geoportal.gov.pl/iMaplite/KMZBPublic.html.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje katalogowane w trzech płaszczyznach:
• informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
• informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
o bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
o w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,
• informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej oraz informacje różnych instytucji. Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
Warto podkreślić, że teraz także Ty, możesz mieć możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować.
Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub korzystać z numerów alarmowych: 112, 997.

ULOTKA KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Czytany 369 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 13 listopad 2016 20:48