Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że  od  1 grudnia 2017 r. zmieniają się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.

Od 1 grudnia 2017 r. kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie/zawieszenie emerytury lub renty wynoszą odpowiednio:

niedziela, 03 grudzień 2017 00:00

Premiera tuż tuż

Serdecznie zapraszamy na premierę musicalu Andrew Lloyda Webbera

“Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”
(ang. “Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat”)

w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Zieleniu, do którego przygotowania trwały 1,5 roku. W przedsięwzięciu bierze udział około 80 uczniów i 10 nauczycieli naszej szkoły. W ramach projektu uczniowie podzieleni na grupy; wokalną, choreograficzną, światła i dźwięku, oraz medialną realizują wszystkie działania zmierzające do amatorskiego wystawienia  szlagierowego musicalu.

czwartek, 30 listopad 2017 00:00

NIE dla czadu

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, umiera ponad sto osób a blisko dwa tysiące ulega podtruciu.

W okresie jesienno-zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem, który nazywany jest także cichym zabójcą, ponieważ jest niewidoczny oraz nie ma smaku ani zapachu.

piątek, 17 listopad 2017 00:00

Otwarty konkurs ofert

Otwarty konkurs ofert na prowadzenie w 2018 r. na terenie Gminy Ryńsk Środowiskowego Domu Samopomocy  typu A,B,C  zgodnie z wymogami i standardami przewidzianymi przez powszechnie obowiązujące przepisy prawa.

środa, 15 listopad 2017 00:00

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje hodowców bydła, o możliwości przystąpienia do dobrowolnego programu zwalczania zakaźnego zapalenia nosa i tchawicy/otrętu bydła (IBR/IPV) oraz wirusowej biegunki bydła i choroby błon śluzowych (BVD/MD)
Powiatowy Lekarz weterynarii w Wąbrzeźnie informuje o wejściu w życie Rozporządzenia MRiRW z dnia 4 sierpnia 2017 roku. w sprawie wprowadzenia programu zwalczania zakaźnego zapalenia nosa i tchawicy/otrętu bydła oraz wirusowej biegunki bydła i choroby błon śluzowych w wybranych stadach bydła (Dz. U. 2017, poz. 1722)